امروز:

ماجرای آن تسبیح سبز رنگ قدیمی که مادر شهید به آقا هدیه کرد

به بهانه چهلمین روز درگذشت مادر فداکار شهیدان «حمید و فرید فاطمی»؛
ماجرای آن تسبیح سبز رنگ قدیمی که مادر شهید به آقا هدیه کرد

خبرگزاری فارس: مادر کفن‌اش را می‌دهد تا رهبر امضا کند. بعد هم تسبیحی را که آماده کرده ‌بود، به رهبر هدیه می‌کند. انگشترش را هم درمی‌آورد که هدیه کند؛ رهبر می‌گوید "انگشتر دست شما باشد بهتر است. همین تسبیح بس است و من با آن ذکر خواهم گفت". با همان تسبیح سبزرنگ قدیمی رنگ و رو رفته.

خبرگزاری فارس: ماجرای آن تسبیح سبز رنگ قدیمی که مادر شهید به آقا هدیه کرد

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس‌ «توانا»، سال گذشته امام خامنه‌ای در جریان سفر به شهر قم، دیداری نیز با خانواده و مادر شهیدان فاطمی داشتند که گزارش لحظاتی از این دیدار در سایت معظم‌له درج شده است. متن حاضر به بهانه چهلمین روز درگذشت این مادر بزرگوار همزمان با ایام سالگرد سفر تاریخی امام خامنه‌ای به دیار قم در اختیار مخاطبان خبرگزاری فارس قرار می‌گیرد.

*آقا قربونت برم

«آقا. آقا. آقا قربونت برم. آقا فدات بشم. تورو خدا من رو دور آقا بگردون. تورو خدا من رو دور آقا بگردونین.» این‌ها را مادر شهیدی می‌گوید که حالا دیگر روی ویلچر نشسته. رهبر را که می‌بیند به نفس‌نفس می‌افتد. اصرار کرده بود که بیاورندش جلوی در، برای استقبال. لابد می‌خواست اولین نفری باشد که رهبر را می‌بیند. از نیم ‌ساعت پیش که شنیده میهمانش فرد دیگری است، آرام روی ویلچر نشسته و آرام شکر خدا کرده و آرام اشک ریخته. اما حالا دیگر خبری از آن مادر آرام نیست. هنوز روی ویلچر نشسته و هنوز شکر خدا می‌کند و هنوز اشک می‌ریزد، اما این‌بار با صدای بلند. درست مثل دخترش. درست مثل نوه‌اش.

*خواب می‌بینم یا ...؟

وقتی وارد خانه شدیم، تازه به اعضای خانواده گفته بودند که قرار است رهبر بیاید به منزل‌شان. قبلاً به مادر شهید گفته بودند قرار است استاندار و رئیس بنیاد شهید بیایند و حرف‌هایشان را بشنوند و شاید هم فردا ببرندش به دیدار رهبر. رازداری کرده‌ بود و به کسی نگفته بود که قرار است فردا کجا برود. امروز هم منتظر استاندار بود و رئیس بنیاد شهید، که گفتند قرار است رهبر بیاید به خانه‌شان. برای همین، مدام می‌پرسد: «خواب می‌بینم؟»

*دیوارهای خانه پر از عکس شهدایش بود

دو پسرش شهید شده‌اند؛ یکی قبل از انقلاب در سال 54 و دیگری پس از انقلاب در سال 64. در و دیوار خانه هم پر است از عکس دو فرزند. به‌خصوص عکس سیدحمیدرضا که در زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری (موزه عبرت فعلی) بوده و حتی عکس شکنجه‌اش هم قاب‌شده روی دیوار است. بعد از همین شکنجه‌ها بوده که اعدامش کرده‌اند. گوشه دیگر، عکس دو فرزند و پدرشان را بزرگ روی بنر چاپ و به دیوار نصب کرده‌اند. پدری که پس از شنیدن خبر شهادت سیدفرید در عملیات والفجر8، فوت کرده و مادر را با یک دختر تنها گذاشته است.

*همه در تکاپوی آماده کردن خانه‌اند

بقیه اعضای خانواده در تکاپوی آماده‌کردن منزل هستند. مرد فعلی خانه، «محمدآقا»ی جوان است که نوه دختریِ مادر شهید است و همه او را صدا می‌زنند برای کارها، حتی محافظ‌ها. خواهرش هم با دو پسرش به همراه مادرشان، امروز از تهران آمده‌اند. شوهر خواهرش کربلاست. برای همین، خواهرش یواشکی زنگ زده به برادر شوهرش و ماجرای آمدن رهبر را گفته تا او به‌عنوان یک روحانی به منزل مادربزرگ بیاید. و به همین راحتی داد همه محافظ‌ها را درآورده.

*اگر می‌گفتید رهبر می‌آیند، حتماً سکته می‌کردم

مادر به محافظ‌ها گلایه می‌کند که چرا زودتر ماجرا را نگفته‌اند؛ اما خودش حرفش را کامل می‌کند: «اگه گفته بودین، تا حالا سکته کرده بودم» از دخترش تسبیحی می‌گیرد که هدیه کند به رهبر. بعد هم کلی نامه را می‌دهد به دخترش. نامه دوست و آشناست که داده‌اند به او برای پیگیری. ظاهراً از آن‌هایی‌ست که حلال مشکلات محله است.


*کنار صندلی آقا

صندلی رهبر را می‌گذارند کنار عکس شهدا، ویلچر او را هم کنار صندلی رهبر. اما او می‌خواهد به استقبال رهبر برود. برای همین با همان ویلچر می‌برندش جلوی در. برای این که نفسش نگیرد، به نوه‌ها می‌گوید اسپری‌اش را بیاورند. دو مدل اسپری مختلف توی گلویش می‌زند. نوه‌ها چادرش را مرتب می‌کنند و حالا او آماده استقبال از رهبرش است.

*اسپری‌هایی بی خاصیت

رهبر را که می‌بیند، اسپری‌ها خاصیت‌شان را از دست می‌دهند. به نفس‌نفس می‌افتد. یک نفس «آقا آقا» می‌گوید و قربان‌صدقه «آقا» می‌رود. به همه التماس می‌کند «تو رو خدا من رو دور آقا بگردونین» اما رهبر تشکر می‌کند و منع. او هم عبای رهبر را می‌گیرد و چندین‌بار می‌بوسد.


*چشم شما روشن

رهبر می‌نشیند و حال و احوالی با مادر می‌کند و پرس‌وجویی از نحوه شهادت فرزندان و دعایی به حال فرزندان: «خدا ان‌شاءالله که هردوشون رو با پیغمبر محشور کنه. با اولیائش محشور کنه. خدا به شما اجر بده. چشم شما رو روشن کنه»
مادر از بیمار بودنش می‌گوید و بستری بودنش در بیمارستان. این که خواب دیده رهبر به پرستارها گفته مواظب او باشند. و این که رهبر به او گفته خودم به عیادت شما می‌آیم. «حالا خوابم تعبیر شد»


*به خانم فاطمی سر بزن

آیت‌الله سعیدی (امام‌جمعه قم) ادامه می‌دهد: «ایشون یه بار حالشون خیلی بد می‌شه. یه خانم دکتری خواب می‌بینه که بهش می‌گن به خانم فاطمی سر بزن. تو خیابون فاطمی. خانم دکتر اعتنا نمی‌کنه. اما 3 بار این خواب رو می‌بینه. شوهرش می گه لابد خبری هست. میان خونه ایشون. در هم باز بوده. خانم دکتر می‌آید بالای سرایشان و ایشان را نجات می‌دهد.»

پیرزنی که کنار نشسته، توجهم را جلب می‌کند. کارگر و پرستار مادر شهید است. دعوتش می‌کنم که جلوتر بیاید. یک نفر معرفی‌اش می‌کند و رهبر دعایش می‌کند. آیت‌الله سعیدی خاطره دیگری تعریف می‌کند: «بعد از شهادت آسیدحمید، آدرس قبر را به مادر نمی‌دن. فقط می‌گن تو بهشت‌زهرا دفن شده. اما ایشون می‌ره و قبری رو به‌عنوان قبر پسرش مشخص می‌کنه. بعد از انقلاب که اسناد منتشر می‌شه، می‌بینن که ایشون قبر پسرشون رو درست تشخیص داده بوده.»

*خانه شهدای فاطمی 8 سال پایگاه بوده

مادر که کمی سرحال‌تر شده، از فعالیت‌هایش می‌گوید. از این که خانه‌اش 8سال پایگاه بوده. پشت جبهه کار کرده. دو مدرسه ساخته و اهدا کرده. تازه می‌فهمم فلسفه پلاک و زنجیر آویزان از گلدان را که رویش نوشته شده بود: «یادمان مردان آفتاب/ آموزشگاه راهنمایی شهیدین فاطمی»

*من شما را دعا می‌کنم، شما هم مرا دعا کنید

از رهبر می‌خواهد تا دعایش کند و رهبر جواب می‌دهد: «من دعا می‌کنم شما رو. شما هم ما رو دعا کنید. دعای شماها ان‌شاءالله پیش خداوند مسموعه. مقبوله» مادر شعری را که برای رهبر گفته، می‌خواند و بعد هم خاطراتش را از زمان انقلاب تعریف می‌کند. از زمانی که پسرش را زندانی کرده بودند و او و همسرش را بارها به ساواک برده‌اند. از این که به‌عنوان مادر، حس کرده سینه حمیدرضایش موقع بازداشت، بین در و دیوار شکسته.


*رئیس ساواک گفت با اعدام پسرت تا آخر عمر مهر ننگ به پیشانیت زدیم!

خاطره‌هایش زنده شده. که بدون این که وقت ملاقات بدهند، از او خواسته‌اند پسرش را مجبور به همکاری کند تا چرخ مملکت بچرخد، وگرنه اعدامش می‌کنند. و او جواب می‌دهد که حمیدرضا قبول نمی‌کند و اگر هم این کار را بکند، من نمی‌بخشمش. معلوم است که شهادت حمیدرضا برایش خیلی دردآور بوده. به خصوص زخم‌زبان‌ها و اذیت‌هایی که در کنار آن کشیده: «ساواک بهم گفت با اعدام پسرت، تا آخر عمر مهر ننگ زدیم رو پیشونیت»

*اشک‌های رهبر...

پیرزن از خاطراتش می‌گوید و رهبر اشک چشمش را با انگشت پاک می‌کند و می‌گوید: «همین شهادت‌ها پایه‌های جمهوری اسلامی را مستحکم کرد. اگر این جوان‌های امثال فرزند شهید شما، در دوران اختناق جهاد نمی‌کردند، مبارزه نمی‌کردند، صبر نمی‌کردند، این اتفاق نمی‌افتاد. اگر مادرها، پدرها بی‌صبری می‌کردند، ناراحتی اظهار می‌کردند، دیگران را پشیمان می‌کردند از رفتن این راه، این اتفاق نمی‌افتاد. این اتفاقی که افتاد، که دنیا را تکان داد، تشکیل جمهوری اسلامی، این به برکت همین مجاهدت‌های فرزندان شماست.»


*هدیه مادر به آقا

دو نفر وارد خانه می‌شوند. صاحب مغازه مجاور خانه است و رفیقش که در مغازه بوده. خودش برادر شهید است و همراهش جانباز. رهبر را دیده‌اند که وارد خانه شده و اصرار کرده‌اند که وارد شوند. به اشاره مسئول بیت، دعوت‌شان می‌کنم که جلو بنشینند.

رهبر قرآن و سکه‌ای را به یادگاری به مادر می‌دهد. مادر هم کفن‌اش را می‌دهد تا رهبر امضا کند. بعد هم تسبیحی را که آماده کرده ‌بود، به رهبر هدیه می‌کند. انگشترش را هم درمی‌آورد که هدیه کند: «نگین این انگشتر از اولین سنگ قبر امام حسینه. مال پونصد سال پیش.» رهبر می‌گوید انگشتر دست شما باشد بهتر است. همین تسبیح بس است و من با آن ذکر خواهم گفت. با همان تسبیح سبزرنگ قدیمی رنگ و رو رفته.

*آقا! اوزوم. بالام. سَنَه قربان

رهبر اجازه مرخصی می‌خواهد که خواهر شهید جلو می‌رود و چفیه رهبر را برای پسر دیگرش که اینجا نیست می‌گیرد. رهبر که بلند می‌شود، قربان‌صدقه رفتن مادر دوباره شروع می‌شود. اما این بار به زبان ترکی: «آقا! اوزوم. بالام. سَنَه قربان» و رهبر هم به همان ترکی جواب می‌دهد. بقیه حرف‌ها هم به همین زبان ترکی رد و بدل می‌شود و رهبر خداحافظی می‌کند. این بار کارگر خانه است که جلو می‌آید و عبای رهبر را می‌بوسد و زار زار اشک می‌ریزد. خیالش راحت است که می‌تواند به ترکی با رهبرش صحبت کند. رهبر که بیرون می‌رود، صدای خانمی از توی کوچه می‌آید که چفیه رهبر را می‌خواهد.

*آقا روی کفن مادر چه نوشت؟

فوری برمی‌گردم توی خانه و می‌روم سراغ کفن تا رویش را بخوانم: «اللهم انا لانعلم منها الا خیرا. و انت اعلم بها منا. سید علی خامنه‌ای»
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000511


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

اضافه خدمت کلیه سربازان استان کرمانشاه بخشیده شد

امیر حاتمی:
اضافه خدمت کلیه سربازان استان کرمانشاه بخشیده شد

خبرگزاری فارس: معاون نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: به میمنت سفر پرخیر و برکت فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای به استان کرمانشاه، اضافه خدمت کارکنان وظیفه مسقر در این استان مورد بخشش قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: اضافه خدمت کلیه سربازان استان کرمانشاه بخشیده شد

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر حاتمی معاون نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه گفت: به میمنت سفر پرخیر و برکت فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای به استان کرمانشاه، اضافه خدمت کارکنان وظیفه مسقر در این استان اعم از سنواتی و انضباطی تا تاریخ 1/8/1390 مورد بخشش قرار گرفت.

حاتمی تصریح کرد: بخشش اضافه خدمت کارکنان وظیفه شامل کارکنان وظیفه حاضر در استان از جمله مامور به دستگاه‌های دولتی و کارکنان وظیفه اعزامی به استان کرمانشاه در راستای ماموریت‌های نظامی و انتظامی مرتبط با سفر معظم‌له نیز می‌باشد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000574


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

رسیدن به جایگاه 25 درصدی تعاون در اقتصاد نیازمند برنامه‌ریزی گسترده است

معاون سرمایه انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
رسیدن به جایگاه 25 درصدی تعاون در اقتصاد نیازمند برنامه‌ریزی گسترده است

خبرگزاری فارس: معاون سرمایه انسانی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رسیدن به جایگاه 25 درصدی تعاون در حوزه اقتصاد نیازمند همراهی و برنامه‌ریزی گسترده است که آذربایجان‌شرقی می‌تواند در این راستا گام بردارد.

خبرگزاری فارس: رسیدن به جایگاه 25 درصدی تعاون در اقتصاد نیازمند برنامه‌ریزی گسترده است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین فروزان‌مهر بعد از ظهر امروز در جمع مدیران ارشد آذربایجان‌شرقی جایگاه مدیران برجسته استان را در سطح کشوری مورد تاکید قرار داد. 
معاون سرمایه انسانی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در زمینه فعالیت‌های وزارتخانه جدید همکاری مستمر و گسترده مدیران کل استانی احساس می‌شود.
وی در ادامه چابک کردن دولت و فعال کردن بخش خصوصی را زمینه‌ساز رسیدن به نقش 25 درصدی تعاون در اقتصاد دانست و گفت: حوزه جدید گستره فعالیت توسعه یافته‌ای دارد و نقش بخش‌های غیردولتی باید در این راستا گسترده باشد.
وی در ادامه با اشاره به همکاری لطفی‌نژاد در مدیریت کل تعاون کار و رفاه اجتماعی تهران گفت: اعلایی نیز در زمینه مدیریت کلان وزارتخانه‌ای همکاری خواهد داشت.
فروزان‌مهر بیان کرد: دو مدیرکل سابق تعاون، کار و امور اجتماعی آذربایجان‌شرقی در حال حاضر در سطح کشوری نقش ایفا می‌کنند که این موضوع برای مدیریت استان جای افتخار است.
وی همچنین با اشاره به انتخاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: از برنامه‌های مدیر کل جدید در سطح کشوری حمایت خواهد شد و تداوم همکاری با مسئولان ارشد استانی نیز مورد تاکید است.
معاون سرمایه انسانی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حفاظت از سرمایه انسانی و کاستن از حوادث، تلاش در راستای توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: استفاده از نقطه‌نظرات کارگران و کارفرمایان در زمینه بهبود فضای کسب و کار ضروری است.
وی با اشاره به تاکیدات رهبری در زمینه تعالی نقش تعاون در اقتصاد کشور گفت: رسیدن به جایگاه 25 درصدی تعاون در حوزه اقتصاد نیازمند همراهی و برنامه‌ریزی گسترده است که آذربایجان‌شرقی می‌تواند با توجه به ظرفیت خود در این راستا گام بردارد.
 انتهای پیام/ح20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000431


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

استیضاح وزیر اقتصاد یکشنبه هفته آینده اعلام وصول می‌شود

نایب رئیس مجلس:
استیضاح وزیر اقتصاد یکشنبه هفته آینده اعلام وصول می‌شود

خبرگزاری فارس: نائب رئیس مجلس از اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد در یکشنبه آینده خبر داد و گفت: در صورتی که حدنصاب سؤال از رئیس‌جمهور حفظ شود، سؤال از رئیس‌جمهور نیز هفته آینده اعلام وصول می‌شود.

خبرگزاری فارس: استیضاح وزیر اقتصاد یکشنبه هفته آینده اعلام وصول می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا باهنر شامگاه چهارشنبه در نشست سیاسی "کدام خانه ملت،اصول‌گرایان و آینده فراروی ایران اسلامی" که به همت جامعه اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با تاکید بر اینکه سؤال از رئیس‌جمهور هفته آینده اعلام وصول می‌شود، اظهار داشت: طبق اصل 88 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سؤال از رئیس‌جمهور حق منتخبان مردم است.
وی اظهار داشت: مدت‌ها بود که بحث سؤال از رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی مطرح بود اما به حدنصاب قانونی نمی‌رسید تا اینکه آقای احمدی‌ن‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژاد چند وقت پیش مدتی در منزل خانه‌نشین شد.
وی تصریح کرد: واقعا بسیار حیف بود محبوبیتی که آقای احمدی‌نژاد از طرف مردم به دست آورده بود اینطور به هدر رود اما متاسفانه این اتفاق صورت گرفت و آقای احمدی‌نژاد مدتی خانه‌نشین شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این مدت همکاران من با امضا خود حدنصاب سؤال از رئیس‌جمهور را تکمیل کردند اما به خاطر اینکه فعلا مصلحت نبود سؤال از رئیس‌جمهور به حاشیه رفت تا اینکه دوباره این مسئله در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و اگر تا هفته آینده حدنصاب حفظ شود با وجود میل باطنی خویش سؤال از رئیس‌جمهور اعلام وصول می‌شود.
دبیرکل جامعه مهندسین با بیان اینکه باید تلاش کرد که چند سال باقی‌مانده از دولت دهم به صورت عادی و بدون هیچ مشکلی به پایان برسد از تلاش جریان انحرافی نفوذی در بدنه دولت خبر داد.

*گره خوردن قدرت و ثروت برای کشور بسیار خطرناک است

باهنر همچنین درباره اختلاس بزرگ بانکی اخیر کشور گفت: متاسفانه با وجود اینکه شخص رئیس جمهور و وزرا انقلابی ایشان مبری از هر فساد اقتصادی هستند اما اختلاس به این بزرگی در کشور رخ داد.
وی اظهار داشت: گروه چند نفری در چند سال توانسته بودند با نفوذ در شبکه بانکی کشور اختلاس به این بزرگی را در تاریخ ایران اسلامی رقم بزنند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گروه چند نفری با یک فرد صاحب نفوذ ارتباط داشته‌اند، گره خوردن قدرت و ثروت را بسیار خطرناک برای کشور ارزیابی کرد.
وی همچنین از اعلام وصول استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارائی در روز یکشنبه خبر داد و اعلام کرد: گزارش نهایی کمیسیون اصل نود تا آخر هفته آینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود تا هم علت‌ها و مقصران اختلاس بانکی اخیر روشن شود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000217


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

ماسکهای کاغذی برای جلوگیری از خطرات مواد شوینده بی فایده است

سلامت زنان/37
ماسکهای کاغذی برای جلوگیری از خطرات مواد شوینده بی فایده است

خبرگزاری فارس: عضو مرکز تحقیقات طب کار ایران گفت: استفاده‌ از ماسک‌های کاغذی برای زنان خانه‌دار هنگام استفاده از مواد شیمیایی و شوینده هیچ‌ اثری در جلوگیری از تأثیر مخرب این مواد بر دستگاه تنفسی ندارد.

خبرگزاری فارس: ماسکهای کاغذی برای جلوگیری از خطرات مواد شوینده بی فایده است

محمدمهدی مظهری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت:‌ معمولاً زنان خانه‌دار به دفعات مکرر با مواد شوینده، پاک‌کننده و ضدعفونی کننده‌مواجه هستند که این مواد می‌توانند بیماری‌های تنفسی و حتی در مواردی آسم را به دنبال داشته باشند البته علاوه بر این بیماری‌ها عوارض پوستی و حساسیتی نیز از دیگر عوارض این مواد است.

وی افزود: توصیه می‌شود زنانی که حساسیت دارند تا آنجا که می‌توانند از مواد شوینده امتناع کنند و اگر امکان دارد کار با مواد شوینده را در فضای باز انجام دهند یا در هنگام شست و شو درها و پنجر‌ها باز باشد.

مظهری تصریح کرد‌:‌ همچنین بهتر است برای استفاده از مواد شوینده
ابتدا مواد را در داخل محیط بریزند و از محیط خارج شوند و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مجدداً‌ برای شست و شو مراجعه کنند.

این متخصص طب کار یادآور شد:‌ استفاده‌ از ماسک‌های کاغذی برای جلوگیری از اثر مواد شوینده هیچ‌گونه اثری ندارند البته برای گرد و غبار ممکن است مناسب باشد.

وی افزود: معمولاً در حین پخت و پز در آشپزخانه گاز SO2 متصاعد می‌شود که این گاز از طریق سیگار هم آزاد می‌شود و در سیستم تنفسی جذب می‌شود در موارد که فرد فعالیت بیشتری دارد و سرعت تنفسش بیشتر می‌شود میزان جذب این گاز نیز در دستگاه تنفسی بالا می‌رود.

مظهری گفت: مواجهات خفیف با این گاز موجب سرفه، سردرد، تهوع، خستگی و دردهای شدیدتر مانند انسداد ریوی می شود لذا بهتر است برای جلوگیری از این موضوع محیط آشپزخانه دارای سیستم تهویه مناسب باشد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000191


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

انتقال احمد عزیزی به تهران به نظر پزشکان بستگی دارد‌

سفر مهر در مهر/
انتقال احمد عزیزی به تهران به نظر پزشکان بستگی دارد‌

خبرگزاری فارس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای انتقال احمد عزیزی به تهران ‌منتظر نظر پزشکان هستیم.

خبرگزاری فارس: انتقال احمد عزیزی به تهران به نظر پزشکان بستگی دارد‌

سیدمحمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در پاسخ به این پرسش که احمد عزیزی چه موقع برای درمان به تهران منتقل می‌شود، اظهار کرد: منتظر نظر پزشکان هستیم و تیم پزشکی باید در این مورد نظر بدهند.
وی تصریح کرد: به زودی زمان انتقال احمد عزیزی برای در مان به تهران مشخص می‌شود.
هم‌اکنون شرایط احمد عزیزی حاد است و تنگی نای به اندازه‌ای است که تنفس را برای او مشکل کرده و اگر هر چه سریع‌تر عمل نکند شرایطش سخت‌تر می‌شود.
احمد عزیزی شاعر انقلاب و اهل بیت، به علت تنگی سوراخ لوله تراشه دچار مشکل جدی شده است و باید هر چه سریع‌تر درمان شود.
وی از 26 اسفند 87 به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بخش آی‍ی‌سی‌یو بیمارستان امام رضای کرمانشاه بستری است.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000221


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

حمله سازمان ملل به مقاومت / بان‌کی‌مون: حزب‌الله سلاح را زمین بگذارد

در ادامه سیاست غربی‌ها برای خلع سلاح دشمن اسرائیل؛
حمله سازمان ملل به مقاومت / بان‌کی‌مون: حزب‌الله سلاح را زمین بگذارد

خبرگزاری فارس: دبیر کل سازمان ملل در راستای سیاست کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی برای خلع سلاح حزب‌الله لبنان، از حزب‌الله خواست تا سلاح خود را زمین بگذارد.

خبرگزاری فارس: حمله سازمان ملل به مقاومت / بان‌کی‌مون: حزب‌الله سلاح را زمین بگذارد

به گزارش فارس، سازمان ملل در چهاردهمین گزارش شش‌ماهه درباره چگونگی اجرای قطعنامه 1559 شورای امنیت، به مقاومت لبنان حمله کرد و ادعا کرد که سلاح حزب‌الله، مشکل لبنان است.

در حالی که تاکنون تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با متحدان آنان در لبنان برای خلع سلاح حزب‌الله به نتیجه نرسیده است، بان کی مون در این گزارش، سلاح حزب‌الله را مشکل لبنان اعلام کرد و مدعی شد که محور اختلافات سیاسی در لبنان سلاح حزب‌الله است.

خلع سلاح حزب‌الله یکی از آرزوهای دیرینه رژیم صهیونیستی است که اکنون از زبان دبیر کل سازمان ملل بیان می‌شود.

روزنامه النهار لبنان اعلام کرد که دبیر کل سازمان ملل در این گزارش تصریح کرده است که موضوع سلاح حزب‌الله محور اختلافات بحث‌های سیاسی در لبنان شده است.

در حالی که بر اساس نظرسنجی‌ها، افکار عمومی لبنان وجود مقاومت و سلاح مقاومت در لبنان را عاملی بازدارنده برای اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی به کشور خود می‌دانند، بنا بر ادعای دبیر کل سازمان ملل، سلاح و انبار سلاح حزب‌الله جوی هراس‌انگیز در لبنان ایجاد کرده و چالشی مهم برای سلامت شهروندان لبنانی شده است.

بر اساس این گزارش، بان کی مون در این گزارشی از حزب‌الله خواست تا «هر چه زودتر سلاح خود را زمین بگذارد و به حزبی صرفا سیاسی» تبدیل شود.

بان کی مون با بیان اینکه حزب‌الله با برخی کشورها [سوریه و ایران] مناسبات خوبی دارد، حزب‌الله را گروهی مسلح خواند و از این کشورها خواست تا برای تبدیل این گروه به حزبی سیاسی صرف تلاش کنند.

برخی کارشناسان معتقدند اصرار بان کی مون بر خلع سلاح حزب الله لبنان نتیجه افزایش نگرانی‌ در رژیم صهیونیستی برای موجودیت خود با توجه به انقلاب‌ها و تحولات اخیر منطقه است که متحدان این رژیم را از قدرت کنار زده است و اسلام‌گرایان در حال قدرت یافتن هستند.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000200


نوشته شده در : پنجشنبه 28 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

زنان انگلیس، مخالفان سرسخت سیاست‌های اقتصادی کامرون

زنان انگلیس، مخالفان سرسخت سیاست‌های اقتصادی کامرون

خبرگزاری فارس: بررسی‌ها نشان می‌دهد که شمار زنانی که با سیاست‌های اقتصادی نخست‌وزیر انگلیس مخالف هستند، از مردان بیشتر است.

خبرگزاری فارس: زنان انگلیس، مخالفان سرسخت سیاست‌های اقتصادی کامرون

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "تلگراف"، ارزیابی میران آرای خصوصی محافظه‌کاران نشان می‌دهد که سیاست‌های اقتصادی "دیوید کامرون" توسط شمار زیادی از زنان که دارای مشاغلی حرفه‌ای هستند، طرد شده است.

بر اساس این گزارش، مشاوران داونینگ‌استریت نیز نسبت به این موضوع که اعتبار کامرون در میان گروه زیادی از زنان در حال کاهش است هشدار داده‌اند.

بررسی این آمار نشان می‌دهد که زنان انگلیسی 25 درصد بیش از مردان بر این باورند که اقتصاد کشور در مسیر سراشیبی قرار دارد و شمار زنانی که معتقدند کاهش هزینه‌های عمومی نادرست است، 10 درصد بیشتر از مردان است.

زنان همچنین بیشتر از مردان نگران انگیزه‌های پنهان حزب محافظه کار در زمینه کاهش هزینه های عمومی با هدف کاستن از بدهی‌های دولت هستند.

انتهای پیام/ط.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000531


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

کشف 2 تن برنج قاچاق در سیستان‌و بلوچستان

در بازدید از خودروهای عبوری انجام شد؛
کشف 2 تن برنج قاچاق در سیستان‌و بلوچستان

خبرگزاری فارس: نزدیک به دو تن برنج قاچاق در شهرستان‌های سرباز و زاهدان کشف و ضبط شد.

خبرگزاری فارس: کشف 2 تن برنج قاچاق در سیستان‌و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، ماموران انتظامی شهرستان سرباز هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه پژو مشکوک شده و آن را متوقف و در بازرسی از خودرو 960 کیلوگرم برنج قاچاق کشف کردند.
همچنین ماموران انتظامی این شهرستان موفق شدند از یک دستگاه خودور پراید 600 کیلوگرم برنج قاچاق کشف و ضبط کنند.
بنابراین گزارش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان مستقر در ایستگاه بازرسی نصرت آباد نیز در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا موفق شدند از یک دستگاه خودرو تریلی کشنده که از مسیر زاهدان به کرمان طی طریق می‌کرد 390 کیلوگرم برنج قاچاق کشف و ضبط کنند.
در این راستا سه متهم دستگیر و سه دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
فرمانده انتظامی زابل نیز از کشف مقادیری کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی پاسگاه سفید آبه مستقر در ایست و بازرسی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس از زاهدان به سمت گرگان مشکوک شدند.
محمد حسن نوری افزود: ماموران خودرو را متوقف و در بازدید از داخل خودرو 300 کیلوگرم برنج، 162 کیلوگرم سیر، یک هزار و 960 بسته ناس، 60 عدد رومیزی و 95 بسته انواع کرم‌های بهداشتی با مارک‌های مختلف و فاقد مجوز را کشف و ضبط کردند.
انتهای پیام/م30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000605


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

فیلم سینمایی «طلا و مس» از رادیو نمایش پخش می‌شود

فیلم سینمایی «طلا و مس» از رادیو نمایش پخش می‌شود

خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی «طلا و مس» روز 29 مهر ماه از رادیو نمایش روی آنتن می‌رود.

خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی «طلا و مس» از رادیو نمایش پخش می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، به دلیل استقبال شنوندگان رادیو نمایش به خصوص نابینایان از برنامه رادیو فیلم، فیلم سینمایی «طلا و مس» این هفته از رادیو نمایش پخش خواهد شد.
فرشاد آذرنیا، تهیه‌کنندگی و سردبیری، بهرام سروری‌نژاد گویندگی و تنظیم رادیویی و علی حاجی نوروزی صدابرداری این برنامه را به عهده دارند.
«طلا و مس» روز جمعه ساعت 16 روی موج اف ام ، ردیف 5/107 پخش می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000618


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

سفر کلینتون به مالت برای گفت‌وگو با مقامات این کشور درباره لیبی

سفر کلینتون به مالت برای گفت‌وگو با مقامات این کشور درباره لیبی

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه آمریکا امروز بمنظور گفت‌وگو با مقامات مالت درباره لیبی وارد این کشور شد.

"هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا
-------------------------------

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنا بر اعلام مقامات رسمی، "هیلاری کلینتون" نیمه‌شب گذشته بمنظور مذاکره با نخست‌وزیر این کشور درباره لیبی وارد مالت شد.

بر اساس این گزارش، هواپیمای حامل کلینتون ساعت ۲:۳۰ صبح روز سه‌شنبه وارد مالت شد و وزیر خارجه آمریکا پس از پیاده شدن از هواپیما مورد استقبال ""تونی بورگ" همتای مالتی خود قرار گرفت.

هیلاری کلینتون قرار است ساعت ۸ صبح امروز با "لورنس گونزی" نخست‌وزیر مالت دیدار و درباره لیبی با وی گفت‌وگو کند و سپس در نشستی خبری اقدام به سخنرانی کند.

جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه و در نزدیکی لیبی است که از زمان آغاز جنگ این کشور به عنوان سکوی ارسال کمک‌های بشردوستانه و سکوی تخلیه کارگران و پناهندگان لیبیایی مورد استفاده واقع شده است.

بر اساس این گزارش، مالت روابط دیرینه‌ و تنگاتنگی با لیبی دارد و در خصوص جنگ جاری در این کشور موضعی محتاطانه اتخاذ کرده است.

جمهوری مالت در روز 23 آگوست گذشته شورای ملی انتقالی لیبی (CNT) را رسما به عنوان تنها نماینده قانونی مردم این کشور و ارگان سیاسی مخالفان  به رسمیت شناخت.

بنا بر اعلام مسئولان تجاری مالت ناآرامی‌های لیبی بر اقتصاد مالت تأثیر گذاشته است و کارکنان شرکت‌های سرمایه‌گذار مالت در لیبی پس از ناآرامی‌ها به مالت برگشته‌اند و نمی‌دانند چه باید بکنند.
 
به گفته این مسئولان بانک مرکزی لیبی و دیگر بانک‌ها نیز فعالیت نمی‌کنند و چندین شرکت مالت، طلب‌های خود را که میلیون‌ها یورو است، دریافت نکرده‌اند.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000629


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

رسانه‌ها توان انعکاس حماسه عظیم کرمانشاه را نداشتند

ابراهیمی در گفت‌وگو با فارس:
رسانه‌ها توان انعکاس حماسه عظیم کرمانشاه را نداشتند

خبرگزاری فارس: نایب رئیس دوم کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رسانه‌ها توان انعکاس واقعه عظیم حضور رهبر انقلاب در کرمانشاه را نداشتند، گفت: چنین رهبر محبوب، مدبر و هوشمندی ‌'فخر اسلام' است.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها توان انعکاس حماسه عظیم کرمانشاه را نداشتند

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در سفرشان به کرمانشاه و اهمیت این بیانات، اظهار داشت: همواره بیانات ابداعی رهبر فرزانه انقلاب برای ملت ایران راهگشا بوده است.

وی افزود: بیانات ایشان همواره برای حل مشکلات کشور در بحران‌ها راهگشا بوده و ایشان همواره توانستند مسائل و مشکلات کشور را نرتفع کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: رهبر انقلاب در سفرشان به کرمانشاه، نکات بسیار مهمی را بیان فرمودند از این رو باید رسانه‌ها روی این فرمایشان معظم‌له و نیز استقبال بی‌نظیر مردم کرمانشاه از رهبر انقلاب بیشتر مانور داده و روی آن را پوشش خبری جدی داشته باشند.

وی استقبال بی‌نظیر مردم کرمانشاه از رهبر معظم انقلاب را استقبال از نظام، اسلام، اهل‌بیت و انقلاب عظیم اسلامی و در واقع استقبال از نعمت ولایت‌فقیه دانست و گفت: رسانه‌ها واقعاً توان انعکاس چنین حرکت عظیم مردمی را ندارند و شاید هم در این زمینه مقصر نیستند چرا که واقعاً فاز بسیار بلندتری است و در رسانه‌ها نمی‌گنجد.

ابراهیمی بر همین اساس یادآور شد: ملت ایران در طول 33 سال انقلاب، همه مشکلات را تحمل کردند علیرغم آنکه قطعنامه‌های شکننده‌ای علیه ملت شریف ایران از سوی قدرت‌های غربی صادر شد، ملت بزرگ ایران همه این مشکلات را متحمل شدند و از مشکلات به تنگ آمدند اما صبر و بردباری پیشه کردند و امروز پس از گذشت ۲۳ از حضور رهبر معظم انقلاب در کرمانشاه، در سفرشان به این استان از ایشان استقبال عظیم و بی‌نظیری به عمل آوردند و تنها می‌توانیم این امر را لطف الهی بدانیم.

به گفته وی، همه ما موظفیم جایگاه رهبر معظم انقلاب و نقش ایشان در گره‌گشایی و عامل انسجام و وحدت بودن را برای مردم تبیین کنیم گر چه مردم از ما جلو افتادند و علاقه‌شان را نسبت به ایشان نشان دادند.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه متذکر شد: باید افتخار کنیم که چنین رهبر قدرتمند، محبوب، آینده‌نگر و مدبری داریم.

وی تأکید کرد: باید گروه‌های کارشناسی و اتاق‌های فکر در هر یک از دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نهادهای کشور و قوای سه‌گانه برای بررسی کارشناسانه و مطالعه بیانات رهبر معظم انقلاب ایجاد شود و روی فرمایشات ایشان در کرمانشاه فکر کنند و راهکاری برای عملی شدن بیانات معظم‌له بیندیشند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در خاتمه با تأکید بر اینکه هر یک از ما باید وظایف خودمان را از سخنان حضرت آقا استخراج کنیم و گام بلندی در جهت رشد و شکوفایی انقلاب برداریم، تصریح کرد: بیانات رهبر انقلاب حتماً برای ما راه‌گشا و مشکل‌گشا خواهد بود و باید منشور عملیاتی از فرمایشات بسیار مهم ایشان در سفرشان به کرمانشاه به خصوص درباره انتخابات مجلس نهم تدوین کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900725000530


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

عدم شیوع بیماریهای واگیر در حج امسال

وزیر بهداشت عربستان اعلام کرد:
عدم شیوع بیماریهای واگیر در حج امسال

خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت عربستان از عدم شیوع بیماریهای واگیر در حج امسال خبرداد.

خبرگزاری فارس: عدم شیوع بیماریهای واگیر در حج امسال

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی به نقل از "عرب نیوز"،  عبدالله عبدالعزیز الربیعه وزیر بهداشت عربستان در ریاض اعلام کرد: تا کنون هیچ بیماری واگیری در مراسم حج امسال مشاهده نشده است و بیش از 20 هزار نیروی اجرایی از بخش‌های مختلف عملیات بهداشتی و درمانی حج را برعهده دارند.
به گفته وزیر بهداشت عربستان، در تمامی 14 نقطه ورودی این کشور مأموران عربستان مستقر بوده و وضعیت بهداشتی را زیر نظر دارند. وزیر بهداشت عربستان از لزوم واکسیناسیون کودکان 2 تا 15 ساله ضدبیماری فلج اطفال و همچنین واکسیناسیون زائران آفریقایی و آمریکای جنوبی ضدبیماری تب زرد خبر داد.
دکتر الربیعه در ادامه خاطرنشان کرد: برای بهبود زیرساخت‌های بهداشتی در دو شهر مکه و مدینه 50 میلیون ریال عربستانی سرمایه‌گذاری جدید صورت گرفته و هم اکنون 4 هزار تخت بیمارستانی و 100 آمبولانس آماده خدمت‌رسانی هستند.
انتهای پیام/ منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000682


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

جباری تنها غایب تمرین صبح استقلال

جباری تنها غایب تمرین صبح استقلال

خبرگزاری فارس: تمرین صبح استقلال در غیاب مجتبی جباری برگزار شد.

خبرگزاری فارس: جباری تنها غایب تمرین صبح استقلال

به گزارش خبرگزاری فارس، تمرین صبح استقلال از ساعت ۱۰:۳۰ در زمین دستگردی برگزار شد. در این جلسه تمرینی بازیکنان به وزنه زدن پرداختند.
تنها غایب آبی پوشان مجتبی جباری بود. این بازیکن برای بازی با ذوب آهن سه اخطاره است و با هماهنگی مربیان در تمرین شرکت نکرد.
تمرین عصر استقلال ساعت ۱۷:۳۰ در زمین دستگردی برگزار می شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000685


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

حداد عادل: آمریکا در قالب یک نمایشنامه مضحک به ایران تهمت زد

رونمایی دونمایه «امام آینه‌ها» و «یک قرن فریاد»/5
حداد عادل: آمریکا در قالب یک نمایشنامه مضحک به ایران تهمت زد

خبرگزاری فارس: حداد عادل با اشاره به نمایشنامه اتهام عملیات تروریستی به ایران گفت: آمریکا در قالب یک نمایشنامه مضحک به ایران تهمت زد.

خبرگزاری فارس: حداد عادل: آمریکا در قالب یک نمایشنامه مضحک به ایران تهمت زد

 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آیین رونمایی از دو نرم‌افزار «امام آینه‌ها» و «یک قرن فریاد» صبح امروز در سالن اجتماعات شورای فرهنگ عمومی با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام حمید روحانی، غلامعلی حدادعادل، منصور واعظی و محمدرضا اخضریان کاشانی برگزار شد.


غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، در این مراسم با اشاره به اینکه تاکنون در چند برنامه رونمایی حاضر شده و از این رو از مسئولین تشکر می کنم، گفت: نرم‌افزارهای نمایه که امروز رونمایی می‌شوند، پیرامون تاریخ معاصر است.

وی با اشاره به سخن و فرموده حضرت علی (ع) به اما حسن علیه السلام عنوان کرد: در باب اهمیت و لزوم توجه به تاریخ تا به حال سخن بسیار گفته شده است و من به کلام امیر مومنان در نامه‌ای که برای امام حسن (ع) نوشتند، اشاره می‌کنم.

به گفته رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، امام علی(ع) در این نامه امام حسن (ع) را به خواندن تاریخ تشویق فرمودند، در این نامه آمده، من به اندازه‌ای در تاریخ گذشتگان تعمق و تامل کردم که گویی با آن‌ها زندگی کرده‌ام. این موضوع اهمیت مطالعه تاریخ را مشخص می‌کند.

حدد عادل ضمن اشاره به اینکه بزرگان دیگر هم همواره سفارش به مطالعه تاریخ کرده‌اند و آموزه‌های آموزنده‌ای هم از این توصیه‌ها به جا مانده است، یادآور شد، ملتی که گذشته ندارد، آینده نخواهد داشت. یعنی ملتی که پیشینه تاریخی ندارد، نمی‌تواند راهش را پیدا کند. در یک عبارت مدرسه‌ای هم گفته شده است که هر ملتی که تاریخ نخواند ناچار است آن را تجدید کند؛ یعنی مانند دانش‌آموزان مدرسه‌ای که اگر درس نخوانند، تجدید می‌شوند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی  ادامه داد: ملتی که تاریخ نخواند و از آن عبرت نگیرد، خودش تاریخ را تکرار خواهد کرد و قسمتی از عبرت‌های آن خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اهمیت تاریخ به اندازه‌ای است که کسانی که می‌خواهند آینده را از آن خود کنند، سعی‌ می‌کنند ملت‌ها را از تاریخ خودشان منحرف کنند.
 
حداد عادل با اشاره و تاکید بر اینکه امثال روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر،  فراوان نداریم، اضافه کرد: باید از آقای روحانی سپاسگذار باشیم که از ابتدای نهضت انقلاب به اهمیت تاریخ‌نگاری در این نهضت مبادرت داشته است.

حداد ادامه داد: اهمیت ثبت و ضبط تاریخ وقتی معلوم می‌شود که به وقایع‌نگاری کربلا دقت کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: به حدی شرکت در جبهه امام حسین (ع) مهم بود که واجب بود، اگر کسی فریاد امام حسین را برای طلب یاری می‌شنید و اجابت نمی‌کرد گناه کبیره کرده و از بهشت محروم می شد.

حداد عادل افزود: با وجود اهمیت جنگ و جهاد در زمان امام حسین(ع)، ایشان به یکی از لشگریانش فرمود تو لازم نیست بجنگی، بلکه باید وقایع جنگ را ثبت کنی؛ این سخن نشان می‌دهد ثبت وقایع تاریخی چه اهمیتی در انتقال پیام آن وقایع دارد، امروز شاهدیم که برای تغییر چهره انقلاب چقدر تلاش و کوشش می‌شود.

به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اگر جوانان ما با تاریخ معاصر ایران و خاندان پهلوی و افرادی که بر این کشور حکومت می‌کردند و در مقابل هم با شخصیت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری آشنا شوند، دیگر آوردن هیچ استدلالی برای نشان دادن بر حق بودن انقلاب لازم نیست.

حداد عادل ابراز داشت: کافی است جوانان این 2 دوره را در کنار هم قرار دهند و مقایسه کنند، آن هنگام هر انسان با وجدانی متوجه می‌شود که چه نعمتی بر این مردم نزول کرده است.

وی با اشاره به نمایشنامه اتهام عملیات تروریستی به ایران عنوان کرد: بد نیست در این برنامه اشاره‌ای به تهمتی که آمریکا در قالب یک نمایشنامه مضحک به ایران وارد کرده است، داشته باشیم.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی  تصریح کرد: این نمایشنامه که با هدف وارد کردن اتهام حمایت از تروریسم به ایران وارد شده، به قدری ناشیانه طراحی شده که هر کس آن را بشنود، متوجه ساختگی بودنش می‌شود.

وی افزود: حکایت این تهمت به ایران، حکایت فردی است که می‌خواست اسکناس تقلبی تولید کند و 7 تومانی چاپ کرد؛ زیرا هر فردی آن را بشوند، می‌خندد.
 
به گفته وی، اقتدار ما در حمایت از تروریسم نیست، بلکه در منطقی بودن ماست و ضعف آمریکا در بی‌منطقی حاکمانش است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این مهم که گواه این مسائل هم بیداری اسلامی است که در منطقه در حال جریان است، اضافه کرد: با این تهمت‌ها نه وضع آمریکا خوب می‌شود و نه اوضاع ایران دگرگون می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726001057


نوشته شده در : سه شنبه 26 مهر 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات