امروز:

خودباوری ایرانیان با ملی ‌شدن صنعت نفت رقم خورد

فرماندار گچساران:
خودباوری ایرانیان با ملی ‌شدن صنعت نفت رقم خورد

خبرگزاری فارس: فرماندار گچساران گفت: استقلال و خودباوری ایرانیان با ملی ‌شدن صنعت نفت و کوتاه‌ شدن دست بیگانگان از تاراج منابع ملی ایران رقم خورد.

خبرگزاری فارس: خودباوری ایرانیان با ملی ‌شدن صنعت نفت رقم خورد

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران سیداکبر علیزاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران با تبریک 29 اسفند سالروز ملی‌ شدن صنعت نفت و فرا رسیدن نوروز 91 اظهار کرد: ملی‌ شدن صنعت نفت محصول تلاش و رهبری الهی آیت‌الله کاشانی بود که مبارزات خود را از سال 1320 در بسیج توده‌ها علیه استعمار انگلیس آغاز کرد.

* غارت منابع نفتی ایران توسط انگلیس

فرماندار گچساران افزود: آیت‌الله کاشانی در طول دوران رهبری مردم ایران زندانی و تبعید شد و پس از تبعید و بازگشت از لبنان در اطلاعیه‌ای در 18 دی ماه نفت را تنها متعلق به ایران اعلام کرد.

علیزاده تصریح کرد: آیت‌الله کاشانی در اعلامیه 18 دی ماه خواستار قطع دست کشورهای بیگانه و انگلیس استعماری از صنعت نفت ایران شد.

وی ابراز داشت: با اعمال فشارهای سیاسی آیت‌الله کاشانی، مصدق به عنوان نخست‌ وزیر آن زمان ایران معرفی شد.

مقام عالی دولت در گچساران ادامه داد: با طرح ملی شدن صنعت نفت توسط نماینده قوچان در مجلس شانزدهم به پشتوانه مردم و استقامت و ظلم‌ستیزی آیت‌الله کاشانی سرانجام در سال 1329 صنعت نفت ایران ملی اعلام گردید.

علیزاده یادآور شد: در زمان ملی‌ شدن صنعت نفت، ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام در خاورمیانه بود و جزو چهار کشور بزرگ تولیدکننده نفت خام در جهان محسوب می‌شد.

وی با تشریح عملکرد استعماری انگلیس در جریان غارت منابع ملی ایران گفت: انگلیس و شرکت‌های خارجی تا قبل از ملی‌ شدن صنعت نفت، نفت ایران را با ارزان‌ترین قیمت به غارت می‌بردند.

علیزاده استفاده ارزان‌قیمت از نیروی انسانی و ظلم به کارگران نفت جنوب ایران را ظلم دیگر انگلیس و کشورهای استعماری در حق ملت ایران دانست.

* رفتار توهین‌آمیز انگلیس علیه درک و شعور ملت ایران

فرماندار گچساران یادآور شد: استفاده از نیروهای توانمند ایرانی در مشاغل غیر مرتبط و ابتدایی و استفاده از نیروهای خارجی در مشاغل حساس، مهم و حیاتی صنعت نفت نشان‌دهنده رفتار توهین‌آمیز و استعماری انگلیس و غرب علیه درک و شعور ملت ایران بود.

علیزاده مصادره این اتفاق تاریخی توسط روشنفکران غرب‌زده به نام مصدق را از مهم‌ترین رویدادها در جریان ملی‌ شدن صنعت نفت ایران دانست.

وی متذکر شد: مصدق کمترین نقش و دخالت را در ملی ‌شدن صنعت نفت ایفا کرد و ملی‌ شدن صنعت نفت در نتیجه رهبری آیت‌الله کاشانی و بسیج مردم در مقابله با استعمار انگلیس روی داد.

علیزاده افزود: انگلیس که منافع زیادی از منابع نفتی ایران داشت برای جلوگیری از این حرکت، با هدف به خطر انداختن ثبات سیاسی و اقتصادی ایران، نفت را تحریم کرد.

وی با اشاره به آغاز حرکت‌های بزرگ و مهم پس از ملی ‌شدن صنعت نفت خاطرنشان کرد: با ملی شدن صنعت نفت در ایران و کوتاه شدن دست توطئه‌گران و کشورهای سلطه‌گر از منابع طبیعی و زیرزمینی، حرکت‌های بزرگتری در کشور شکل گرفت.

انتهای پیام/ک10


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

پیشکسوتان فوتبال بر بالین آقای گل فوتبال جهان

عابدزاده هم به دیدار دایی رفت
پیشکسوتان فوتبال بر بالین آقای گل فوتبال جهان

خبرگزاری فارس: پیشکسوتان و بازیکنان تیم‌های مختلف، مسئولان باشگاه‌ها به دیدار علی دایی رفتند.

خبرگزاری فارس: پیشکسوتان فوتبال بر بالین آقای گل فوتبال جهان

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی سرمربی تیم فوتبال راه آهن به دلیل واژگونی خودرو دچار سانحه رانندگی شد و پس از درمان ابتدایی در کاشان به بیمارستان لاله تهران منتقل شد.

امروز بسیاری از پیشکسوتان و بازیکنان فوتبال بر بالین علی دایی در بیمارستان لاله حضور داشتند.

افشین پیروانی، احمد رضا عابدزاده و بسیاری دیگر از هم بازی‌های دایی به دیدار وی آمدند.

همچنین بازیکنان تیم‌های پرسپولیس، راه آهن و تیم‌های مختلف لیگ برتر نیز به عیادت از آقای گل جهان پرداختند.

بازیکنان استقلال نیز که در اردوی پش از دیدار با نماینده ازبکستان حضور دارند با تماس‌ تلفنی وضعیت دایی را جویا شدند.

احمدرضا عابدزاده نیز در بیمارستان لاله حضور داشت و به عیادت از دایی پرداخت.

محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و معاونان باشگاه نیز به ملاقات آقای گل فوتبال جهان آمدند.

علی پروین و محمد نصرتی نیز به صورت تلفنی وضعیت دایی را جویا شد.

انتهای پیام/آ


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

احمدی نژاد و موسوی به تاجیکستان می روند/افتتاح خانه ایران در تاجیکستان

برنامه های سازمان میراث فرهنگی در جشن جهانی نوروز تشریح شد
احمدی نژاد و موسوی به تاجیکستان می روند/افتتاح خانه ایران در تاجیکستان

خبرگزاری فارس: قائم مقام امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه برگزاری جشن جهانی نوروز به تقویت روابط فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اعتقادی میان کشورهای منطقه کمک می‌کند ، به تشریح جزئیات حضور ایران در مراسم جشن جهانی نوروز در کشور تاجیکستان پرداخت.

خبرگزاری فارس: احمدی نژاد و موسوی به تاجیکستان می روند/افتتاح خانه ایران در تاجیکستان

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت الاسلام محمد جواد ادبی گفت: مراسم جشن جهانی نوروز ششم فروردین ماه 91 با حضور سران 10 کشور حوزه نوروز ، در شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این مراسم محمود احمدی نژاد؛ رئیس جمهور و سید حسن موسوی؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور حضور خواهند داشت.

قائم مقام امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی گفت: یک روز قبل از آغاز رسمی جشن جهانی نوروز خانه ایران در تاجیکستان توسط رئیس جمهور ایران افتتاح و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مراسم افتتاح خانه ایران در تاجیکستان سخنرانی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: نقالی، اجرای دوبیتی های نوروزی، برپایی سفره بزرگ هفت سین ایرانی، اجرای مراسم سنتی، چوب بازی، اجرای موسیقی اقوام ایرانی، اجرای کنسرت موسیقی سنتی توسط علیرضا قربانی و ... از مهمترین برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاح خانه ایران در تاجیکستان است.

حجت الاسلام ادبی افزود: مهمترین وجه برگزاری این مراسم، اجرای آن ها در خانه ایران در تاجیکستان است.

وی گفت: درصدد هستیم این مراسم در روز آغاز جشن جهانی نوروز در ششم فروردین ماه نیز در حضور روسای جمهور 10 کشور منطقه اجرا شود.

قائم مقام امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه با اشاره به حضور سران کشورهای مختلف در این جشن یادآور شد: حضور روسای جمهور 10 کشور منطقه در این جشن ، نشان دهنده اهمیت آن است و می‌تواند تعاملات بسیار زیادی را در حوزه فرهنگ برای کشورهای مختلف در پی داشته باشد.

انتهای پیام/


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

طوفان شن دانش‌آموزان عربستانی را به خانه فرستاد

طوفان شن دانش‌آموزان عربستانی را به خانه فرستاد

خبرگزاری فارس: طوفان شدید شن در عربستان سعودی دانش آموزان سعودی را به خانه فرستاد.

خبرگزاری فارس: طوفان شن دانش‌آموزان عربستانی را به خانه فرستاد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، طوفان شدید شن در عربستان سعودی دانش آموزان سعودی را به خانه فرستاد.

بنا بر این گزارش، شهرهای مهم عربستان سعودی هم اکنون به شدت تحت تاثیر این طوفان شن قرار دارند و در ریاض نیز تمام مدارس تعطیل شده است.

همچنین صدها نفر نیز به دلیل مشکلات تنفسی راهی بیمارستان شده اند و مراکز هواشناسی نیز به رانندگان درباره رانندگی به شدت هشدار داده اند.

این طوفان شن علاوه بر عربستان، امارات متحده عربی و کویت را نیز به شدت تحت تاثیر قرار داده است و بب اختلال در پرواز ها شده است.

انتهای پیام/ص


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

سازمان‌های تبریز بدون اطلاع حفاری می‌کنند

شهردار تبریز:
سازمان‌های تبریز بدون اطلاع حفاری می‌کنند

خبرگزاری فارس: شهردار تبریز حفاری‌های بدون اطلاع و هماهنگی سازمان‌ها و دستگاه‌های خدماتی استان را از جمله عوامل موثر در تخریب آسفالت معابر و خیابان‌ها برشمرد.

خبرگزاری فارس: سازمان‌های تبریز بدون اطلاع حفاری می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین اظهار کرد: با توجه به میهمان‌پذیری تبریز طی سال‌های اخیر و کسب رتبه‌های برتر کشوری از سوی این شهر در حوزه گردشگری و تمیزی و زیبایی ، امسال و در آستانه نوروز نیز شهرداری تبریز تدارک وسیعی برای آماده‌سازی شهر و اجرای طرح‌های ضربتی و شبانه‌روزی آسفالت و لکه‌گیری معابر و خیابان‌های شهر به ویژه ورودی‌های تبریز دیده است.

شهردار تبریز با تأکید بر این که اجرای طرح ضربتی آسفالت اساسی در سطح خیابان‌ها و معابر شهری تبریز ادامه طرح نهضت آسفالت سال های گذشته به شمار می رود افزود: طرح نهضت آسفالت اساسی خیابان‌ها و معابر شهر تبریز از چهار سال قبل و با یک برنامه زمان بندی مشخص برای اجرای فاز به فاز در دستور کار شهرداری قرار گرفت و براساس این برنامه تاکنون بالغ بر 600 میلیارد ریال اعتبار برای تحقق این هدف اختصاص یافته است.

وی گفت: اگر چه طی سال‌های گذشته اقدامات موثری در راستای اصلاح و بهبود وضعیت آسفالت خیابان‌ها و جلب رضایتمندی مردم از سوی شهرداری تبریز و معاونت فنی و عمرانی انجام گرفته با این حال در سال‌جاری و با وجود برودت و سردی هوا و نامساعد بودن شرایط جوی که زمستان زودرس را در تبریز حاکم ساخت، طرح ضربتی آسفالت اساسی به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت های عمرانی خدماتی شهرداری در دستور کار قرار گرفت و اعتبارات آن نیز تا سقف دو برابر سال های گذشته افزایش یافت.

نوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد شهرداری تبریز در امر آسفالت اساسی خیابان ها و معابر خاطرنشان کرد: با تلاش و همت شهرداری تبریز و مناطق و سازمان‌های تابعه، تاکنون و از ابتدای سال 90 بالغ بر 200 میلیارد ریال آسفالت اساسی و لکه گیری در خیابان‌ها و معابر اصلی و فرعی شهر تبریز اجرا شده است.

شهردار تبریز اجرای این حجم از آسفالت اساسی و لکه گیری در سطح شهر تبریز را در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های تبریز 90 و تحقق شعار نهضت آسفالت ارزیابی و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون  و در ادامه اجرای طرح نهضت آسفالت، شهرداری تبریز موفق به آسفالت‌ریزی و اصلاح و  ترمیم آسفالت اغلب خیابان ها و مسیرهای اصلی شهر تبریز شد و با اجرای این طرح بخش عمده ای از خواسته‌ها و نیازهای اساسی شهروندان مرتفع شد.

نوین در عین حال حفاری‌های بدون اطلاع و هماهنگی سازمان‌ها و دستگاه‌های خدماتی استان را از جمله عوامل موثر در تخریب آسفالت معابر و خیابان‌ها برشمرد و ابراز امیدواری کرد سازمان‌های خدماتی بیش از گذشته با شهرداری تبریز همکاری داشته باشند.

شهردار تبریز با اعلام این که در آسفالت اساسی بر رعایت دقیق نکات و موارد فنی تأکید شده است، افزود: شهرداری به دلیل حساسیت بالایی که در بحث رعایت نکات فنی در اجرای پروژه‌های عمرانی دارد، طی دستورالعمل‌هایی تأکیدات لازم را در خصوص اعمال و رعایت این دستورالعمل‌ها و اصول فنی ابلاغ کرده و در حال حاضر اجرای طرح آسفالت اساسی با رعایت دقیق موازین فنی انجام می‌گیرد.

وی نظارت بر پخت و آماده سازی آسفالت، حمل و پخش، زیرسازی و آسفالت‌ریزی اصولی و کیفیت بالای آسفالت را از جمله مراحل کنترل و نظارت اعمالی بر کیفیت و نحوه آسفالت ریزی برشمرد.

نوین گفت: در اجرای طرح ضربتی آسفالت اساسی ، مناطق ده گانه شهرداری، سازمان عمران و معاونت فنی و عمرانی با بسیج شبانه روزی امکانات و تجهیزات خود تلاش می‌کنند تا با اجرای موفق این طرح، رضایت عموم شهروندان و گردشگران نوروزی را جلب کنند.

انتهای پیام/غ30


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

برپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در خراسان شمالی

دبیر ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی خبر داد
برپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: دبیرستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی ازبرپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در خراسان شمالی

علی کاظمی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این بازارچه‌های صنایع دستی در شهرهای آشخانه، شیروان، فاروج ، منطقه دشت و بجنورد برپاشده است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی بیان داشت: این بازارچه‌ها در نقاط پرتردد استان که با حجم قابل توجه گردشگر و مسافر نوروزی رو به رو است، بازارچه راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی تصریح کرد: گردشگران و مسافران نوروزی دراین بازارچه‌ها امکان خرید تولیدات بومی و شاخص استان خراسان شمالی را خواهند داشت.

به گفته کاظمی معاونت صنایع دستی استان بر نحوه عملکرد بازارچه‌های نوروزی نظارت خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تاکید بر اینکه فروش صنایع دستی غیر ایرانی در این بازارچه‌ها ممنوع است، گفت: در صورت مشاهده این موضوع با فروشندگان برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این بازارچه‏ها رسماً از روز نخست سال جدید آغاز به کار می‏کنند، گفت: بازارچه‏های نوروزی صنایع دستی استان خراسان شمالی تا پانزدهم فروردین 1391 از ساعت هشت صبح تا 21 شب برای بازدید مسافران و گردشگران فعالیت دارند.

جاجیم، گلیم، سفره کردی، چادرشب، منبت، معرق و ... از جمله مهم‏ترین صنایع دستی استان خراسان شمالی محسوب می‏شود.

انتهای پیام/غ20


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

چیدن سفره هفت‌سین بر بلندای کوه هزار بردسیر

فرماندار بردسیر عنوان کرد
چیدن سفره هفت‌سین بر بلندای کوه هزار بردسیر

خبرگزاری فارس: فرماندار بردسیر گفت: به همت کوهنوردان شهرستان بردسیر، سفره هفت‌سین بر بلندای کوه هزار بخش گلزار چیده می‌شود.

خبرگزاری فارس: چیدن سفره هفت‌سین بر بلندای کوه هزار بردسیر

به گزارش خبرگزاری فارس از بردسیر، غلامعلی موحدی‌نیا ظهر امروز در بازدید از کمپ‌های راهنمای مسافران نوروزی اظهار داشت: بردسیر هم اکنون آماده استقبال و پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی بیان داشت: زیبایی‌‌های دیدنی شهرستان بردسیر همراه با هوای مطلوب و دلپذیر بهاری چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد.

موحدی‌نیا افزود: سال  جاری برای نخستین بار درکشور سفره هفت‌سین به همت کوهنوردان استان و شهرستان بردسیر بر بلندای کوه هزار بخش گلزار این شهرستان با ارتفاع 3 هزار و 300 متر از سطح دریا گسترده می‌شود.

فرماندار بردسیر خاطرنشان کرد: 12 مدرسه با بیش از 50 کلاس برای اسکان مسافران نوروزی در بردسیر، گلزار و لاله‌زار مجهز و آماده شده است.

موحدی‌نیا بیان داشت: اکیپ راهنمای مسافران نوروزی در چهار مکان و متشکل از نیروی انتظامی، هلال‌احمر و اورژانس 115 جاده‌ای کار راهنمایی و خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: رودخانه‌های فصلی و دائمی با عبور از دامنه میان کوه‌های این شهرستان آبشار اردیکان را پدید آورده و این آبشار سالانه مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد و مرتفع‌ترین روستای مسکونی دنیا در این محل قرار دارد که دیدن ان خالی از لطف نیست.

فرماندار بردسیر گفت: سد خاکی لاله‌زار نیز یکی از چشم‌اندازهای بسیار زیبای این شهرستان است و به لحاظ وجود چمن‌های طبیعی و گلستان‌های گل محمدی در حاشیه این سد جزو زیباترین مناطق گردشگری کشور و استان کرمان است.

موحدی‌نیا افزود: در شهرستان بردسیر حیات وحش منطقه بیدوئیه هم بسیار دیدنی است و این منطقه چهارمین زیستگاه آهوان کور است که گردشگران براحتی می‌توانند آهوان را در آنجا مشاهده کنند.

وی با اشاره به قدمت 5 هزار ساله بردسیر گفت: شهرستان بردسیر آثار تاریخی بسیار زیبایی از جمله خانه بهادرالملک، پیر جارسوز، روستای تاریخی بهرامجرد، ارگ نگار و بردسیر دارد.

موحدی‌نیا با تبریک سال نو به همه هموطنان از مسافران نوروزی دعوت کرد تا از شهرستان زیبای بردسیر و طبیعت زیبای آن نیز بازدید کنند.

انتهای پیام/غ10


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

معاون اردوغان: مواضع اسرائیل در قبال ایران پذیرفتنی نیست

معاون اردوغان: مواضع اسرائیل در قبال ایران پذیرفتنی نیست

خبرگزاری فارس: معاون نخست وزیر ترکیه با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران گفت که مواضع اسرائیل در قبال ایران پذیرفتنی نیست.

خبرگزاری فارس: معاون اردوغان: مواضع اسرائیل در قبال ایران پذیرفتنی نیست

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، بشیر آتالای معاون نخست وزیر ترکیه در پاسخ به سوالی پیرامون تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران و احتمال حمله صهیونیست ها به تاسیسات هسته ای ایران گفت که مواضع ترکیه در قبال اسرائیل روشن است و ایران به کنار، مواضع مشابه اسرائیل حتی در مورد سایر کشورهای منطقه پذیرفتنی نیست.

وی که به منظور شرکت در کنگره علوم اجتماعی ترک عرب به قاهره پایتخت مصر سفر کرده در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه تحولات سوریه با اشاره به وجود 900 کیلومتر مرز مشترک بین ترکیه با سوریه مدعی شد که دولت آنکارا کماکان به تلاش خود برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه ادامه می دهد.

آتالای گفت که در حال حاضر تعداد پناهجویان سوری که از مرز عبور کرده و وارد خاک ترکیه شده اند، بالغ بر 16 هزار نفر شده، بار دیگر تاکید کرد که دولت آنکارا مخالف هرگونه مداخله قدرت های خارجی در امور داخلی سوریه و کشیده شدن این کشور به جنگ داخلی و تجزیه آن است.

معاون نخست وزیر ترکیه در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به عدم تغییر مواضع ایران در قبال تحولات سوریه تصریح کرد که ترکیه در این خصوص به تماس های خود با ایران ادامه داده و احمد داوداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه تاکنون چندین بار به ایران سفر کرده و تلاش نموده تا مقامات ایران را قانع سازد، ولی ایران تغییری در سیاست خود در قبال سوریه نداده است. وی افزود: ترکیه و ایران در مورد سوریه اختلاف نظر دارند.

انتهای پیام/ص


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

10 باشگاه متخلف در آذربایجان شرقی تعطیل شدند

برخورد با باشگاه‌های ورزشی فاقد مجوز
10 باشگاه متخلف در آذربایجان شرقی تعطیل شدند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز از برخورد با باشگاه‌های ورزشی فاقد مجوز و متخلف خبر داد و گفت: در سال ‌جاری 10 باشگاه متخلف به دلیل انجام برخی تخلفات تعطیل شدند.

خبرگزاری فارس: 10 باشگاه متخلف در آذربایجان شرقی تعطیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی تربیت بدنی آذربایجان‌شرقی، حبیب ستوده‌نژاد اظهار کرد: باشگاه‌ها باید استانداردهای لازم در زمینه ورزش را رعایت و فعالیت آنها مورد تایید اداره کل و سایر ارگان‌های مرتبط قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با بررسی و بازدید از باشگاه‌های سطح استان، تمام باشگاه‌هایی که شاخص‌های لازم را رعایت نکنند و یا فاقد مجوز فعالیت باشند، پلمب و از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

ستوده‌نژاد گفت: همچنین باشگاه‌هایی که در آن داروهای انرژی‌زا و غیرمجاز توزیع شود، به‌عنوان باشگاه متخلف شناسایی و از فعالیت آن جلوگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: برابر مقررات، هر باشگاه ورزشی باید حداقل از یک مربی مورد تایید هیئت‌های ورزشی و کمیته‌های آموزش استفاده کند تا از بروز مشکلات حین ورزش و پس از آن جلوگیری شود.

وی افزود: فعالیت مربیان فاقد کارت در باشگاه‌ها تخلف محسوب و باشگاه‌های متخلف در این زمینه توبیخ و در صورت تکرار پلمب خواهند شد.

وی گفت: در سال‌ جاری و در بازرسی‌های سرزده از باشگاه‌های فعال سطح استان،10 باشگاه به دلیل انجام برخی تخلفات تعطیل شدند.

ستوده‌نژاد افزود: باشگاه‌ها بازوان اداره ورزش و جوانان در توسعه ورزش قهرمانی و قهرمان پروری در سطح استان هستند و امیدواریم با افزایش دانش مربیان فعال در این باشگاه‌ها و همچنین ایجاد محیطی عاری از دوپینگ و مواد نیروزای غیرمجاز در آنها، به رشد ورزش استان کمک کنیم. 

انتهای پیام/ح30


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

ظرفیت اسکان 150 هزار نفری مسافران نوروزی کاشان

رئیس ستاد تسهیلات سفر کاشان عنوان کرد
ظرفیت اسکان 150 هزار نفری مسافران نوروزی کاشان

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان کاشان گفت: کمیته اسکان سفرهای نوروزی این شهرستان زمینه اسکان 150 هزار نفر مسافر نوروزی این شهرستان را فراهم کرده است.

خبرگزاری فارس: ظرفیت اسکان 150 هزار نفری مسافران نوروزی کاشان

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان علیرضا جوادی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای رفاه حال مسافرانی که شهرستان کاشان را برای سفرهای نوروزی امسال خود انتخاب می‌کنند تسهیلات مناسبی را تدارک دیده است تا در پایان مسافرت خود با خاطره‌ای خوش به شهر خود برگردند.

وی ایجاد طرح مکانیزه و الکترونیکی، رزرو محل اسکان مسافران نوروزی را یکی از تسهیلات کمیته اسکان مسافران نوروزی این شهرستان اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح، مسافران نوروزی شهرستان کاشان می‌توانند قبل از مسافرت به کاشان در شهرستان خود ابتدا اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت از شهرستان کاشان کسب کرده و سپس با توجه به شرایط خود و اطلاعات کسب شده قبل از مسافرت به کاشان، محل اسکان خود را مشخص تا بدون سرگردانی و اتلاف وقت در محلی که از قبل رزرو کرده‌اند اسکان یابند.

معاون استاندار اصفهان اجرای طرح مکانیزه و الکترونیکی، رزرو اسکان مسافران نوروزی در شهرستان کاشان را طرحی نو در سراسر کشور خواند و گفت: این طرح توسط شهرداری کاشان برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

وی افزود: اجرای این طرح برای اولین بار در کشور، در شهرستان کاشان با هدف سرویس‌دهی مناسب و تکریم از مسافران نوروزی این شهرستان به مرحله اجرا گذاشته می‌شود که بدون شک همراه با اشکالات و ضعف‌هایی نیز می‌باشد.

شهرستان کاشان دارای بیش یک‌هزار و 200 اثر تاریخی است که 300 اثر آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و باغ تاریخی فین کاشان نیز اخیرا به ثبت جهانی رسیده است و همچنین تپه‌های 7 هزارساله سیلک در آستانه ثبت جهانی است. 

انتهای پیام/ح20


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

توزیع میوه در قم با قیمت کمتر از مصوب کشوری

معاون برنامه ریزی استاندار قم خبر داد
توزیع میوه در قم با قیمت کمتر از مصوب کشوری

خبرگزاری فارس: معاون برنامه ریزی استاندار قم گفت: میوه شب عید شامل سیب و پرتقال با قیمت کمتر از مصوب کشوری تا 15 فروردین سال آینده در قم توزیع خواهد شد.

خبرگزاری فارس: توزیع میوه در قم با قیمت کمتر از مصوب کشوری

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائران استان قم، رضا دهناد اظهار کرد: کمیته تنظیم بازار و توزیع ارزاق عمومی ستاد تسهیلات نوروزی استان قم به منظور تامین پول نقد شهروندان اقدام به افزایش ساعت کار بانک‌ها در 10 روز پایانی سال کرده است.

وی افزود: تمام شعب بانک‌های مختلف استان قم در 10 روز پایانی سال تا ساعت پنج بعد از ظهر دایر بود و مردم می توانستند کارهای بانکی خود را به راحتی انجام دهند ضمن اینکه بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، شعب منتخب بانک‌ها نیز در ایام  نوروز در خدمت شهروندان و زائران خواهند بود.

رئیس کمیته تنظیم بازار و توزیع ارزاق عمومی ستاد تسهیلات زائرین استان قم با بیان اینکه تمام دستگاه‌های ATM بانک‌ها نیز برای حل مشکلات مورد بررسی قرار گرفته‌اند گفت: برای هر دستگاه عابر بانک نیز یک نفر مسئول تعیین شده است تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

وی از تشکیل شعبه ویژه‌ای به منظور رسیدگی به تخلفات احتمالی در ایام نوروز خبر دارد و ابراز کرد: شهروندان و زائرین می‌توانند تمام تخلفاتی را که مشاهده می‌کنند به این مرکز اطلاع داده و انتظار رسیدگی داشته باشند.

دهناد با بیان اینکه برای تامین میوه شب عید مردم استان نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است گفت: توزیع میوه شامل پرتقال و سیب از 25 اسفندماه سال جاری آغاز شده و بر اساس تصمیمات اخیر، مقرر شد که قیمت پرتقال، 100 تومان کمتر از میزان مصوب کشوری باشد و یارانه لازم نیز توسط استانداری قم تامین شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار قم خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 570 تن میوه توسط مردم استان خریداری شده است ضمن اینکه فروش میوه در قالب طرح ویژه نوروزی تا پایان 15 فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی به لغو تعطیلی واحدهای پخت نان در هسته مرکزی شهر اشاره کرد و افزود: در خصوص تامین آرد و گندم مورد نیاز در ایام نوروز نیز تمهیدات لازم صورت گرفته و مشکلی از این بابت در قم وجود ندارد.

دهناد ادامه داد: به منظور تنظیم بازار و رفع نیاز مردم به گوشت سفید نیز سهمیه مناسبی برای استان قم در نظر گرفته شده و انواع مرغ منجمد و گرم با قیمت مناسب در اختیار شهروندان و زائرین قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ح30


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

«ایران؛ سرزمین شکوه و زیبایی‌ها» شعار گردشگری سال91

رئیس ستاد سفرهای کشور اعلام کرد
«ایران؛ سرزمین شکوه و زیبایی‌ها» شعار گردشگری سال91

خبرگزاری فارس: در آستانه آغاز سال 1391، رئیس ستاد سفرهای کشور عبارت «ایران سرزمین شکوه و زیبایی‌ها» را به عنوان شعار گردشگری سال آینده اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: «ایران؛ سرزمین  شکوه و زیبایی‌ها» شعار گردشگری سال91

به گزارش خبرگزاری فارس منوچهر جهانیان با اعلام شعار گردشگری سال 91 ابراز امیدواری کرد که سال 91 سال رونق گردشگری داخلی و ورود هر چه بیشتر گردشگران خارجی باشد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور جذب هفت و نیم میلیون گردشگر خارجی در سال آینده را هدف‌گذاری کرده است که حدود یک سوم از این میزان سهم حوزه طبیعت‌گردی است.

ستاد مرکزی سفرهای کشور از اوایل اسفندماه جاری انتخاب بهترین شعار گردشگری را به مسابقه گذاشت و اقشار مختلف مردم تا 25 اسفندماه فرصت داشتند با ارسال پیامک به این ستاد جذاب‌ترین عبارت در توصیف گردشگری ایران را ارائه کنند.

شعار انتخاب شده برای گردشگری سال 91 در طی سال آینده محور فعالیت‌های تبلیغاتی برای جذب گردشگر به ویژه در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگردی خواهد بود.

انتهای پیام/

 


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

180 هکتار از باغ‌های زرند خسارت دیدند

با کاهش ناگهانی دمای هوا
180 هکتار از باغ‌های زرند خسارت دیدند

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: بر اثر کاهش ناگهانی دمای هوا به 180 هکتار از باغ‌های شهرستان زرند بین 50 تا 60 درصد خسارت وارد شد.

خبرگزاری فارس: 180 هکتار از باغ‌های زرند خسارت دیدند

سیدعلی امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زرند اظهار داشت: با کاهش ناگهانی دمای هوا 180 هکتار از باغ‌های سیاه ریشه انواع درختان بادام‌، گردو، آلبالو و گیلاس، آلوچه‌، زردآلو‌ و هلو در روستاها و مناطق کوهستانی زرند از جمله دهستان‌های سربنان، دشتخاک، حتکن، جرجافک، بهشت وحدت بین 50 تا 60 درصد خسارت وارد شد.

وی گفت: کارشناسان  جهاد کشاورزی در حال بررسی خسارت وارده هستند.

انتهای پیام/غ20


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

شرکت ژاپنی: به واردات 100 هزار بشکه‌ای نفت از ایران ادامه می‌دهیم

شرکت ژاپنی: به واردات 100 هزار بشکه‌ای نفت از ایران ادامه می‌دهیم

خبرگزاری فارس: بزرگترین خریدار ژاپنی نفت ایران اعلام کرد که با وجود فشارهای آمریکا به واردات 100 هزار بشکه‌ای نفت خام از ایران ادامه می‌دهد.

خبرگزاری فارس: شرکت ژاپنی: به واردات 100 هزار بشکه‌ای نفت از ایران ادامه می‌دهیم

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس تی‌وی"، شرکت نفتی "شوا شل سکیو" که بزرگترین خریدار ژاپنی نفت ایران است در حال مذاکره با تهران برای دستیابی به قراردادی برای تجدید قرارداد خرید نفت خام این کشور است.

این شرکت که پنجمین پالایشگاه بزرگ ژاپن را داراست و روزانه حدود 100 هزار بشکه نفت از ایران خریداری می‌کند نمایندگانی را به تهران برای تجدید قرارداد سال 2012 اعزام کرده است.

منابعی از این شرکت که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کرده‌اند که شرکت شوا شل به دلیل تحریم‌هایی که توسط آمریکا و اتحادیه اروپا علیه تهران اعمال شده با مشکلاتی برای پرداخت پول خرید نفت مواجه شده‌ است.

این منبع افزود که شرکت نفت ملی ایران و شوا هنوز به توافقی درباره حجم خرید دست نیافته و همچنان در حال مذاکره هستند.

20 فوریه، شرکت‌های ژاپنی اعلام کردند که به واردات نفت خام از ایران با وجود تحریم ها ادامه خواهند داد.

شرکت شوا شل ژاپن تاکید کرده است که با وجود فشارهای آمریکا برای قطع خرید نفت از ایران، همچنان به واردات 100 هزار بشکه‌ای از ایران ادامه خواهد داد.

"جون آرای" رئیس شرکت شوا شل سکیو گفت: ایران منبع مهمی برای تامین نفت خام ژاپن و همچنین شرکت ما به شمار می‌آید و منتظر راهنمایی دولت درباره این موضوع هستیم.

ایران چهارمین تامین کننده بزرگ نفت ژاپن به شمار می‌آید و در سال 2011 ژاپن 8.8 درصد از نیاز نفت خام خود را از ایران وارد کرده است.

انتهای پیام/.


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

عامل عملیات استشهادی حماس از کاروان «الی بیت‌المقدس» حمایت کرد

دست و پا زدن صهیونیست‌ها برای تروریست نشان دادن کاروان
عامل عملیات استشهادی حماس از کاروان «الی بیت‌المقدس» حمایت کرد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی در راستای تلاش برای تروریستی نشان دادن حرکت کاروان الی بیت‌المقدس در گزارشی، از حمایت یکی از اعضای با سابقه حماس و عامل عملیات استشهادی و از اسیران سابق این رژیم از این کاروان خبر داد.

خبرگزاری فارس: عامل عملیات استشهادی حماس از کاروان «الی بیت‌المقدس» حمایت کرد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیسیتی جروزالم پست، یکی از اعضای قدیمی حماس که در مبادله اسرای فلسطینی با "گیلعاد شلیت" سرباز رژیم صهیونیستی آزاد شده بود، برای حمایت از کاروان الی بیت‌المقدس که برای پایان ماه میلادی جاری برنامه‌ریزی شده، به آفریقای جنوبی سفر کرد.

بر اساس برنامه این کاروان، قرار است در روز 30 مارس، شرکت کنندگانی از اردن، مصر، نوار غزه، کرانه باختری، سوریه و لبنان، در مرزهای فلسطین اشغالی حضور یابند.

در همین حال، نیروهای مرزی رژیم صهیونیستی از هراس ورود تظاهرکنندگان به داخل فلسطین اشغالی، در مرزهای این بخش به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

بر اساس گزارش‌های مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، دکتر عبدالعزیز عمرو، یکی از اعضای با سابقه حماس است که در برنامه‌ریزی عملیات استشهادی سال 2003 نقش داشته و برای حمایت از این کاروان و به دعوت دو سازمان "القدس آفریقای جنوبی" و "شورای قضایی مسلمانان"، به آفریقای جنوبی سفر کرده است.

بر اساس این گزارش، سفر دکتر عمرو به آفریقای جنوبی، به معنای حمایت او از کاروان الی بیت المقدس و همچنین تلاش برای آزادسازی زندانیان فلسطینی به شمار می‌رود.

عمرو به دلیل مشارکت در حمله استشهادی که در 9 سپتامبر 2003 در "کافه هیلل" بیت المقدس انجام شد، مدتی در زندان‌های رژیم صهیونیسیتی به سر می‌برد.

عملیات استشهادی که در کافه هیلل منجر به هلاکت هفت اسرائیلی و زخمی شدن بیش از 50 نفر شد.

به گزارش فارس، حمایت این عامل استشهادی از کاروان الی بیت‌المقدس که به نام تروریست در رسانه‌های صهیونیستی منتشر شده و سفر او به آفریقای جنوبی و نه به مرزهای فلسطین اشغالی بهانه‌ای از دیگر بهانه‌های رژیم صهیونیستی شده است تا حرکت مسالمت‌آمیز کاروان الی بیت‌المقدس را متهم به اقدامات تروریستی کنند.

انتهای پیام/س


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic