امروز:

انتخابات رایانه‏ای با آمادگی کامل برگزار می‏شود

انتخاب بزرگ اسفند/175
انتخابات رایانه‏ای با آمادگی کامل برگزار می‏شود

خبرگزاری فارس: فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم تاکید کرد: انتخابات رایانه‏ای مجلس نهم با آمادگی کامل در سمنان و مهدیشهر برگزار می‏شود.

خبرگزاری فارس: انتخابات رایانه‏ای با آمادگی کامل برگزار می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، آقامحمد همتیان ظهر امروز در حاشیه بازدید از مانور سراسری دست‏اندرکاران انتخاباتی سمنان و مهدیشهر در بخش استعلام اطلاعات کد ملی و تاریخ تولد اظهار کرد: امسال برای نخستین بار بخشی از فرایند برگزاری انتخابات به صورت رایانه‏ای انجام می‏گیرد.

وی در این نشست که با حضور نمایندگان فرماندار در شعبه‏های اخذ رای، کاربران آموزش‏دیده رایانه در شعبه‏های رای‏گیری و شمار دیگری از فعالان انتخاباتی برگزار شد، شعبه‏های ثبت نام و اخذ رای در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‏های سمنان و مهدیشهر را مهیای برگزاری مطلوب انتخابات دانست.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم در ادامه از حضور در محل برگزاری مانور که در شعبه‏های اخذ رای در سطح شهر سمنان برگزار شد، ابراز خرسندی کرد.

همتیان گفت: امروز از نزدیک با عملکرد کاربران رایانه در راستای برگزاری انتخاباتی مطلوب و به یاد ماندنی آشنا شدیم و همه فرایندها به خوبی پیش‏بینی شده است.

وی اضافه کرد: در نهایت و پس از جمع‏بندی نهایی، به بررسی مشکلات موجود در این زمینه خواهیم پرداخت.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم یادآور شد: پس از برگزاری مانور سعی می‏شود تا با تشکیل جلسه ستاد انتخابات شهرستان، نواقص موجود رفع شود.

همتیان تاکید کرد: با برنامه‏ریزی‏های انجام شده و تمهیداتی که از مدت‏های پیش اندیشیده شده است، در روز جمعه، 12 اسفند با آمادگی کامل انتخابات رایانه‏ای را برگزار می‏کنیم.

وی از دریافت نرم‏افزارهای مورد نیاز برای برگزاری انتخابات رایانه‏ای در این حوزه انتخابیه از وزارت کشور خبر داد.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس ادامه داد: تا کنون چندین مرحله آموزش برای کاربران و مانورهای مختلفی در این زمینه برگزار و مشکلات موجود برطرف شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

همتیان با تاکید بر اینکه از مدت‏ها پیش با همت همه دست‏اندرکاران انتخاباتی بسترهای لازم برای حضور پرشور و شعور مردم در پای صندوق‏های اخذ رای فراهم شده است، خاطرنشان کرد: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر بدون شک دشمن‏شکن خواهد بود.

به گزارش فارس؛ انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، روز جمعه، دوازدهم اسفند ماه در کشور برگزار می‏شود.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

تبلور معماری ایرانی در ساخت مدارس اردبیل

مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل تاکید کرد
تبلور معماری ایرانی در ساخت مدارس اردبیل

خبرگزاری فارس: مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل بر تبلور معماری اصیل ایرانی و اسلامی در ساخت مدارس استان اردبیل تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: تبلور معماری ایرانی در ساخت مدارس اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یاور وحدتی‌پور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مدرسه 18 کلاسه راه کلخوران اردبیل اظهار داشت: هدف ما از ساخت مدارس، تنها درست کردن چهار دیواری برای تحصیل دانش‌آموزان نیست بلکه ما قصد داریم تا دانش‌آموزان ما معماری اسلامی را نیز در ساخت این مدارس تجربه کنند.

وی با بیان اینکه ضروری است تمام متدهای معماری اسلامی در ساخت بناهای آموزشی متجلی شود، افزود: در ساخت آموزشگاه‌ها به ویژه در اردبیل بنا داریم علاوه بر تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز زمینه را برای داشتن مدارس و طراحی منحصر به فرد ایرانی و اسلامی فراهم کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از ارسال 9 طرح از استان اردبیل به همایش "مدرسه ایرانی، معماری ایرانی" خبر داد.

وی ادامه داد: همایش "مدرسه ایرانی، معماری ایرانی" تبلور تمام معماری مدارس کشور است و این همایش در به روز شدن اطلاعات معماری همکاران و ارتقای دید معماری موثر است.

این مسئول ابراز داشت: مدرسه نمایی نیست که فقط افراد فنی به تنهایی، خوبی و بدی آن را طبق محاسبات بسنجند بلکه باید افراد عادی بدون اطلاعات فنی و با سواد بصری معمولی آنها را بپذیرند به همین خاطر ما این دیدگاه‌‌ها را بررسی و مهندسی ارزش و مجدد می‌کنیم.

وحدتی‌پور تصریح کرد: مخاطبان ما که دانش‌آموزان، معلمان و در نهایت مردم هستند باید بتوانند از مهندسی، شکل، فرم، رنگ و سایر پارامترهای ساختمان لذت ببرند و ما وظیفه داریم از هر جهت طراحی مدارس را چه از نظر فنی و سازه‌ای و چه از نظر معماری مورد ارزیابی قرار داده و مکانی را بسازیم تا مخاطبان ما حداکثر استفاده را ببرند.

وی افزود: معماری خوب مدرسه ارزش بافت شهری یک منطقه را می‌تواند بالا ببرد و در معماری داخلی مدرسه نیز این تفکرات و ایده‌ها را باید پیاده کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل در پایان ابراز داشت: با استفاده از طرح‌های جدید، سبک و زیبا می‌توان هم به بافت شهری و هم به نظام آموزشی و دانش‌آموزان کمک اساسی کرد.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

تلاش رژیم صهیونیستی برای تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری با چین

تلاش رژیم صهیونیستی برای تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری با چین

خبرگزاری فارس: وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفت:گسترش روابط اقتصادی و تجاری تل آویو با پکن موجب خواهد شد تا چین بهتر بتواند مواضع اسراییل در قبال ایران و سوریه را درک کند .

خبرگزاری فارس: تلاش رژیم صهیونیستی برای تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری با چین

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ یووال اشتاینیتز پس از دیدار با مقامهای چینی در پکن افزود: چین یک قدرت نوظهور اقتصادی در جهان به شمار می رود.

وی پس از امضای قرار داد 300 میلیون دلاری با چین گفت: ما امیدواریم بهبود و ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی و تجاری تل آویو با پکن بتواند رهبران چینی را در درک بهتر سیاستهای اسراییل در قبال ایران و سوریه کمک کند.

وی افزود: طی دو سال گذشته صادرات رژیم صهیونیستی به چین دو برابر شده است، ولی هنوز ظرفیت های زیادی برای گسترش همکاری های دو جانبه وجود دارد.

اظهارات این مقام رژیم صهیونیستی در حالی است که چین یکی از بزرگترین مشتریان نفتی ایران به شمار می رود و تا کنون با اعمال تحریمهای آمریکا و اروپا بر ضد ایران مخالفت کرده است .

ایلان مائور کارشناس صهیونیست در این باره گفت بی شک افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی با چین می تواند تاثیر سریعی بر نوع دیدگاه چین نسبت به سوریه و ایران داشته باشد ،البته شاید چین به این زودی به مواضع تل آویو در قبال ایران و سوریه توجه نکند ولی برای همیشه این طور نخواهد بود.

صادرات بیش از 40 درصد تولید ناخالص داخلی اسراییل را تشکیل می دهد و بحران مالی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر صادرات این رژیم داشته است.رژیم تل آویو قصد دارد همکاری های اقتصادی و تجاری خود را با کشورهای در حال توسعه و نو ظهور مثل چین روسیه و هند گسترش دهد.

استنلی فیشر رئیس بانک مرکزی اسراییل نیز گفت:آسیا طی سالهای آینده موتور محرک رشد اقتصادی جهان خواهد بود . هنوز خیلی زود است که بگوییم بحران مالی و اقتصادی جهان به پایان رسیده است. رژیم صهیونیستی هم اکنون تجهیزات الکترونیکی،کود شیمیایی وتجهیزات پزشکی به چین صادر می کند. چین نیز ماشین آلات صنعتی محصولات پتروشیمی و مبلمان به این رژیم صادر می کند .


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

هر رای ملت ایران تیری بر قلب شیطان بزرگ است

سازمان بسیح پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه قدس گیلان:
هر رای ملت ایران تیری بر قلب شیطان بزرگ است

خبرگزاری فارس: سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه قدس گیلان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هر رٱی ملت ایران تیری بر قلب شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است.

خبرگزاری فارس: هر رای ملت ایران تیری بر قلب شیطان بزرگ است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه قدس گیلان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: 12 اسفند نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مقارن با امواج خروشان بیداری ملت‌های مسلمان و پیشرفت‌های عظیم جوانان دانشمند این مرز و بوم در عرصه‌های علم و فناوری است که موجب حیرت جهانیان شده و مناسبات جدیدی را بر جهان حاکم کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: امروز چشمان امیدوار ملت‌های مسلمان و مظلومان و آزادیخواهان جهان به جمهوری اسلامی به عنوان کانون بیداری اسلامی دوخته شده و امت حماسه‌ساز و غیرتمند ایران اسلامی یک بار دیگر مانند حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس، انتخابات ریاست جمهوری، 9 دی و دفع فتنه سال 88 با حضور هوشمندانه و با نشاط و پرشور، وفاداری و غیرتمندی خود را ثابت کردند و مشت محکمی بر دهان بدخواهان و توطئه‌گران داخلی که درصدد کمرنگ نشان دادن مشارکت مردم هستند می‌زنند و قلب دشمن را به یاد شهدا، انقلاب اسلامی به ویژه شهید حسن تهرانی‌مقدم و احمدی‌روشن آماج موشک‌های آرای خویش قرار می‌دهند.

بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت، طبق هشدارها و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با شهیدان و خنثی کردن توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان خارجی و پیاده نظام داخلی هوشمندانه تحرکات آنها را رصد کرده و ضمن آگاهی بخشی و همراه با مردم بیدار و موقع‌شناس، تمام توان خود را برای مقابله با توطئه‌های به‌کار می‌بندند و به همراه امت بصیر و آگاه بر صندوق‌های رٱی حضور یافته و با رٱی خود نمایندگان  اصلح، ولایت‌مدار، مومن و مردمی را به خانه ملت می‌فرستند.

این بیانیه اضافه کرده است: باور داریم که هر رای امت اسلامی تیری بر قلب شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است که توسط مردم مسلمان ایران رها می‌شود و به اذن خدا بر هدف می‌نشیند بنابراین از تمام آحاد ملت مسلمان و مومن میهن اسلامی دعوت می‌کنیم همه با هم در این مسابقه الهی شرکت کنیم و برای اعتلا و مجد و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شادی قلب رهبر عزیز و ولی امر مسلمین از هم سبقت بگیریم.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

پایان موقت اعتصاب کارکنان فرودگاه فرانکفورت

پایان موقت اعتصاب کارکنان فرودگاه فرانکفورت

خبرگزاری فارس: اعتصاب کارکنان ایمنی زمینی پرواز فردوگاه فرانکفورت آلمان پایان یافت.

خبرگزاری فارس: پایان موقت اعتصاب کارکنان فرودگاه فرانکفورت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس مقامهای قضایی آلمان این اعتصاب را غیر قانونی اعلام کرده اند. بر اساس این گزارش  در مقابل اتحادیه  کارگری این فرودگاه اعلام کرده است که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

اعتصاب کنندگان پیش‌تر از کارکنان برج مراقب نیز خواسته بودند که به آنها بپیوندند . فرودگاه فرانکفورت سومین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد اروپا پس از فرودگاه‌های هیتروی لندن و شارل دو گل فرانسه به شمار می رود .


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

انگیزه قدرت و ثروت در شان وکیل ملت نیست

کارشناس مسایل سیاسی و منطقه‌ای:
انگیزه قدرت و ثروت در شان وکیل ملت نیست

خبرگزاری فارس: سردار دوران دفاع مقدس و کارشناس مسایل سیاسی و منطقه‌ای گفت: انگیزه به دست آوردن قدرت و ثروت در هیبت نمایندگی مردم در شان و شخصیت وکیل ملت نیست.

خبرگزاری فارس: انگیزه قدرت و ثروت در شان وکیل ملت نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سردار رحیم نوعی‌اقدم پیش از ظهر امروز در گفتمان بصیرت و انتخابات در اردبیل اظهار داشت: به یقین حضور مردم در 12 اسفند نظام دیپلماسی ایران را تقویت و حرکت رو به جلوی قوا را استحکام می‌بخشد و به پشت گرمی و اعتماد نظام می‌افزاید.

وی بیان داشت: اگر ما تا دیروز در حوزه پیشرفت‌های علمی جزو 17 کشور دنیا بودیم در حال حاضر در پیشرفت‌های علمی و هسته‌ای چهارم دنیا هستیم و این عزت و غرور در سایه خودباوری جوانان و پشتیبانی مردم به دست آمده است.

سردار نوعی‌اقدم یکی از مظاهر خوب انتخابات را به رخ کشیدن وحدت و یکپارچگی نظام در برابر ترفندهای استکبار جهانی توصیف کرد و گفت: در یکی از دیدارهای خود با مسئولان آلمان به این کلام اذعان کردند که غربی‌ها از قدرت مردمی و ولایی نظام ایران در هراس و نگرانی هستند چرا که بسیاری از کشورهای اروپایی بدون برخورداری از پشتوانه مردمی تنها با تکیه بر مادیات به پیش می‌روند.

وی به انگیزه متعدد کاندیداها برای حضور در انتخابات نظیر کسب قدرت، ثروت، مقام و خدمت اشاره کرد و افزود: هرچند ثروت و قدرت نیز در حد معقول برای پیشبرد امور ضروری است اما نباید این دو عنصر خدمت به مردم را تحت‌الشعاع قرار داده و عده‌ای گردن کلفت و مافیای زر و تزویر در صحنه‌ای انتخابات خودنمایی کنند.

فرمانده سابق تیپ حضرت عباس اردبیل بیان کرد: به دنبال نوکری مردم باید استراتژی و هدف‌گذاری در این نوکری مشخص شود چرا که هیچ نوکری با ارباب خود رابطه مادی و پول و تزویر ندارد.

نوعی‌اقدم اضافه کرد: قرار نیست نماینده‌ای که می‌خواهد نوکر مردم باشد برای این کار پول خرج کند چرا که در تشخیص حقیقی بصیرت و معرفتی نیاز است تا انسان عاقل بتواند نمادهای ظاهری و حقیقی را به خوبی تشخیص دهد.

وی ادامه داد: در یک حساب سر انگشتی نماینده مردم در مجلس در چهار سال خدمتگزاری خود با تمام مزایا و دریافتی‌ها و در نظر گرفتن مخارج، می‌تواند 160 میلیون تومان درآمد داشته باشد که این رقم سالانه 40 میلیون و ماهانه 3 میلیون تومان است، اما معلوم نیست نماینده‌ای که با این رقم درآمدی امیدوار به رفتن مجلس است، 600 میلیون تومان یا برخی‌ها میلیاردها تومان پول صرف می‌کنند تا پستی را به دست آورند که درآمد سالانه آن 40 میلیون تومان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این کارشناس مسایل سیاسی در پایان ابراز داشت: علم، تجربه موفق، قدرت تفکر و تشخیص، داشتن برنامه، قدرت بیان و جسارت و خستگی‌ناپذیری از شاخصه‌های کاندیدای اصلح است که همه باید بر اساس این مولفه‌ها افراد شایسته را بر گزینند.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

سفر قریب الوقوع کوفی عنان به سوریه

سفر قریب الوقوع کوفی عنان به سوریه

خبرگزاری فارس: نماینده ویژه غرب و اتحادیه عرب درباره تحولات سوریه اعلام کرد که بزودی به سوریه سفر خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: سفر قریب الوقوع کوفی عنان به سوریه

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیرة"، "کوفی عنان" نماینده ویژه غرب و اتحادیه عرب در مورد تحولات سوریه اعلام کرد که بزودی به دمشق خواهد رفت.

وی طی یک کنفرانس خبری مشترک با "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل گفت که از "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه خواهد خواست تا در روند دستیابی به یک راهکار سیاسی برای بحران جاری در این کشور مشارکت کند.

وی بدون اشاره به حملات مسلحانه شبه‌نظامیان معارض در سوریه افزود که بزودی یک نامه آشکار به اسد خواهد نوشت و از او خواهد خواست تا به اقدامات خشونت‌بار در پایان دهد.

این درحالی است که یک مقام مسئول در وزارت خارجه روسیه دیروز اعلام کرد که کشورش از کوفی عنان خواسته است تا برای رایزنی درباره تحولات سوریه به روسیه سفر کند.

خبرگزاری "اینترفاکس" با اعلام این خبر هیچ توضیحی درباره پذیرش یا عدم پذیرش این دعوت از سوی عنان نداد.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نظام سیاسی اردن متعفن است

رهبر سابق اخوان المسلمین اردن:
نظام سیاسی اردن متعفن است

خبرگزاری فارس: رهبر سابق جماعت اخوان المسلمین اردن با اشاره به موج اعتراضات مردمی در این کشور گفت که نظام سیاسی اردن متعفن است.

خبرگزاری فارس: نظام سیاسی اردن متعفن است

به گزارش فارس، "سالم فلاحات" رهبر سابق جماعت اخوان المسلمین اردن در رابطه با انقلاب های رخ داده در برخی کشورهای عربی گفت: ظلم و ستم نظام های عربی سبب به جوش آمدن ملت ها شد و این حالت به اردن نیز سرایت کرد.

وی افزود: ما در جماعت اخوان المسلمین اردن تصمیم گرفتیم که هدفمان اصلاح نظام باشد و بتوانیم در پیشبرد اهداف شهروندان به آنان کمک کنیم.

فلاحات خاطرنشان کرد: اسلامگرایان اردن ادعای رهبری جنبش اعتراضی ملت را ندارند ولی در عین حال، حمایت خود را از آنان دریغ نمی کنیم.

این رهبر اسلامگرای اردن با متعفن دانستن نظام سیاسی کشورش تصریح کرد: متاسفانه فساد و مشکلات دیگر در کشور بیداد می کند و از مهم ترین آن ها می توان به کاهش آزادی های عمومی و شهروندی، فساد اقتصادی، افزایش کسر بودجه و بدهی خارجی و عدم شایسته سالاری در کشور اشاره کرد.

رهبر سابق جماعت اخوان المسلمین اردن افزود: ملت اردن می داند که اصلاحات در کشور باید جامع باشد و با اصلاحات سیاسی آغاز شود که گام اول آن تعدیل قانون اساسی است و پس از تحقق اصلاح سیاسی، می توان اصلاحات اقتصادی، اجتماعی و تربیتی نیز در کشور انجام داد.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس قانون اساسی اردن، نظام این کشور باید مشروطه سلطنتی باشد ولی متاسفانه شاهد هستیم که در عمل بسیاری از مواد قانون اساسی زیر پا گذاشته شده است.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

وظیفه برپاکننده‌های انتخابات تامین امنیت خاطر مردم است

رئیس هیئت بازرسی انتخابات آذربایجان غربی:
وظیفه برپاکننده‌های انتخابات تامین امنیت خاطر مردم است

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بازرسی انتخابات آذربایجان غربی گفت: وظیفه برپاکننده‌های انتخابات فراهم کردن امنیت خاطر اقشار مختلف مردم در روز 12 اسفند ماه است.

خبرگزاری فارس: وظیفه برپاکننده‌های انتخابات تامین امنیت خاطر مردم است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمد طالبی پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای با حضور اعضای هیئت‌های بازرسی در انتخابات که در سالن جلسات شماره یک استانداری ترتیب یافت اظهار داشت: در این روز بزرگ و حماسی برپاکننده‌های انتخابات اعم از بازرسان، ناظران و مجریان برای برپایی انتخابات سالم و دور از دغدغه تلاش می‌کنند تا هم‌وطنان با خاطری آسوده در حوزه‌های رای‌گیری حضور یابند.

وی تصریح کرد: عنوان‌های تخلفات در ماده 66 قانون انتخابات به تفکیک تصریح شده است بر این اساس می‌طلبد در ساعت‌های باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به مواد قانونی و تبصره‌های آن اشرافیت کامل داشته باشند تا در این راستا به نحو مطلوب و به بهترین شکل ممکن خدمت کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: احتمال این وجود دارد کسی یا کسانی به دنبال ایجاد تشنج در حوزه‌های انتخابیه باشند از این رو نباید با متخلفان برخوردی صورت بگیرد تا به این ترتیب فرصت سوء‌استفاده از این قبیل افراد سلب شود و فرآیند جمع‌آوری آراء در فضایی آرام و بی‌دغدغه ادامه پیدا ‌کند.

طالبی با بیان اینکه بازرسان با هیئت اجرایی و هیئت نظارت هیچ‌گونه تقابلی ندارند، اظهار کرد: همه مسئولان و متولیان برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور نهایت تلاش خود را می‌کنند به طوری که تدابیر لازم برای ایجاد تعامل و هماهنگی اندیشیده شده است.

وی به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری رای نداده بودند به این امر هم قائل نبودند وقتی دیدند غائله‌ای برپا شد با وضعیت نامناسبی برای ادعای "رای من کو " به خیابان‌ها آمدند به طوری که طعم پیروزی در انتخابات با مشارکت 85 درصدی در کام مردم تلخ کردند در حالی که در سراسر جهان بالاترین میزان مشارکت 45 درصد ثبت شده است.

این مسئول فلسفه وجودی هیئت بازرسی را نظارت بر فرآیند امور دانست و بیان کرد: باید همه امور، فعالیت‌ها و اتفاق‌ها را به طور دقیق رصد کنند و هر گونه انحراف و مصادیق تخلف انتخاباتی به شکل مکتوب همراه با مستندات گزارش دهند و برای گزارش‌دهی ابتدا تحقیق کرده به صحت و سقم موضوع اطمینان حاصل کنند همچنین حوزه‌های انتخابیه فرصت و محلی برای نهی از منکر محسوب نمی‌شود.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نرخ بیکاری آلمان افزایش یافت

نرخ بیکاری آلمان افزایش یافت

خبرگزاری فارس: موسسه فدرال آمار آلمان در تازه ترین گزارش خود از افزایش نرخ بیکاری این کشور در ماه فوریه خبر داده است .

خبرگزاری فارس: نرخ بیکاری آلمان افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ موسسه آمار آلمان اعلام کرد:زمستان سرد باعث افزایش تعداد بیکاران در این کشور شد و نرخ بیکاری در این کشور در ماه فوریه به 7.4 درصد رسیده است،تعداد بیکاران در این ماه 26 هزار نفر بیشتر از ماه قبل از آن ، اما 203 هزار نفر کمتر از تعداد بیکاران در ماه فوریه سال گذشته میلادی بود. این در حالی است که رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه پایانی سال میلادی گذشته 0.2 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش فرانک یورگن وایزه، رئس سازمان کار آلمان در این باره تاکید کرد: با وجود کاهش سرعت رشد اقتصادی در پایان سال 2011  میلادی و آغاز سال 2012 میلادی بازار کار آلمان در طول ماه فوریه قوی بود. تقاضا برای نیروی کار در این ماه کمی کاهش یافت، اما هنوز هم قدرتمند است.

همزمان شرکت شلکا، بزرگترین فروشگاه زنجیره ای محصولات بهداشتی و دارویی در آلمان، با حدود هفت هزارشعبه در این کشور از بستن دو هزار شعبه و اخراج نیمی از کارکنانش خبرداد . بدین ترتیب دوازده هزار نفر از کار بیکار خواهند شد . شلکا در اتریش، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، سوییس ، لهستان و پرتغال هم شعبه دارد .


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

کشورهای جهان از کاهش تلفات جاده‌ای در ایران متحیر شده‌اند

رئیس پلیس راهور کشور:
کشورهای جهان از کاهش تلفات جاده‌ای در ایران متحیر شده‌اند

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور با اشاره به برگزاری نشست مشترک با نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت: کشورهای جهان از روند کاهش تلفات جاده‌ای در ایران متحیر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: کشورهای جهان از کاهش تلفات جاده‌ای در ایران متحیر شده‌اند

سردار اسکندر مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: نشست مشترکی بین پلیس راهور ناجا و نماینده سازمان جهانی برگزار شد که طی این نشست نماینده سازمان جهانی از توفبقات ایران در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای متعجب شد.

وی اذعان داشت: نماینده سازمان بهداشت جهانی به این نکته تاکید کرد که کشورهای جهان از کاهش تلفات جاده‌ای در ایران متحیر شده‌اند و آمار 2/14 درصدی کاهش تلفات در سطح جهان بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه هم اکنون برخی کشورهای جهان از ایران خواسته‌اند تا تجارب خود را در زمینه مدیریت حوادث جاده‌ای در اختیارشان قرار دهند گفت: ایجاد قانون جدید راهنمایی و رانندگی، فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نهایتاً حرکت به سمت هوشمندسازی عامل اصلی پیشرفت ایران در این عرصه به حساب می‌آید.

مومنی بیان داشت: استفاده از این عناصر زمینه را برای موفقیت پلیس فراهم آورد و پرونده‌ای مناسب در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای رقم زد به گونه‌ای که هم اکنون ایران به عنوان الگویی در این زمینه شناخته می‌شود.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت موثر جهانی است

نیروهای مسلح اصفهان در بیانیه‌ای مشترک:
ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت موثر جهانی است

خبرگزاری فارس: نیروهای مسلح مستقر در استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای مشترک در مورد انتخابات اعلام کردند: ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت موثر در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی است.

خبرگزاری فارس: ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت موثر جهانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، نیروهای مسلح مستقر در استان اصفهان ضمن تاکید بر حضور حداکثری تک تک آحاد مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند: ایران به عنوان یک الگو برای کشورهای منطقه و اسلامی در حال تبدیل شدن به یک قدرت موثر در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: انقلاب شکوهمند اسلامی میراثی گرانبها و ثمره سال‌ها ایستادگی و مبارزه ملتی مقاوم است که به رهبری امام خمینی (ره) بر نظام استبداد داخلی و استکبار جهانی فائق آمد، حضرت امام (ره) با اتکا به خدا و اعتقاد به اصالت عنصر مردم، انقلاب اسلامی را رهبری و الگوی نوینی از حکومت دینی بر پایه نظریه مردم سالاری دینی با عنوان جمهوری اسلامی مطرح و با آرای عمومی این نظام جدید را در ایران اسلامی مستقر و این الگو را در معرض دید مدعیان دموکراسی و همه ملت‌های جهان قرار داد.

در ادامه این بیانه عنوان شده است: برگزاری انتخابات و رجوع به نظرات مردم و احترام به آرای عمومی از نشانه‌های جمهوریت نظام اسلامی و اعتماد متقابل میان حکومت و مردم و نشانگر مشارکت مردم در اداره امور کشور است که یکی از دستاوردهای مهم، افتخارآفرین و عزت بخش انقلاب اسلامی ایران که حاکی از پیوند عمیق بین مردم و نظام اسلامی است، برگزاری 30 انتخابات مهم و آزاد ظرف مدت 33 سال از عمر پر برکت آن است و اینک در آستانه سی و یکمین انتخابات یعنی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است، این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که از یک طرف ایستادگی ملت مسلمان و مقاوم ایران سبب پیمودن مسیر ترقی و پیشرفت در عرصه‌های علمی، اجتماعی، سیاسی و بین المللی شده و ایران اسلامی در حال تبدیل شدن به یک الگوی موفق برای جهان اسلام و یک قدرت موثر جهانی است و از طرف دیگر تحولات اخیر و بیداری اسلامی در منطقه با الهام از انقلاب اسلامی ایران سبب سقوط دوستان و متحدان رژیم صهیونیستی و آمریکا، بحران در اردوگاه لیبرال دموکراسی غرب و مرعوب شدن رژیم صهیونیستی شده است.

نیروهای مسلح مستقر در استان اصفهان در ادامه بیانیه خود تاکید کرده‌اند: بدیهی است همانند گذشته و این بار به صورت شدیدتر با موجی از تهدیدات، تحریم‌ها و توطئه‌ها از طرف استکبار جهانی مانند سیاه نمایی اوضاع داخلی ایران، تلاش در راستای دلسرد کردن مردم و بی رونق کردن انتخابات، تحریم انتخابات، ایجاد آشوب و شعله‌ور کردن اختلافات قومی، مذهبی و تلاش برای ایجاد ناامنی مواجه هستیم، اما مانند همیشه حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو و انتخاب افرادی ملتزم و معتقد به اسلام ، قانون اساسی و ولایت فقیه ، با کفایت و کارآمد، متعهد، مومن، دلسوز، ولایتمدار، مردمی با نشاط و خستگی ناپذیر، غیر وایسته به کانون‌های قدرت و ثروت، ساده زیست، مدافع حقوق مردم، مقاوم در برابر دشمنان و دارای بصیرت، اقدامات و تلاش‌های دشمنان را ناکام می‌گذارند. 


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

بانوان گیلانی در انتخاب وکلای خود دقت کنند

سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان:
بانوان گیلانی در انتخاب وکلای خود دقت کنند

خبرگزاری فارس: سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بانوان گیلانی بکوشند وکلایی را به مجلس بفرستند که در اندیشه گسترش اسلام و احیای ارزش‌ها و احکام الهی و ترویج افکار ناب امام خمینی(ره) باشند

خبرگزاری فارس: بانوان گیلانی در انتخاب وکلای خود دقت کنند

 به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در بیانیه سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان آمده است: جمعه 12 اسفند روز برگزاری انتخابات مجلس نهم است و با شناختی که از مردم هوشمند و موقع‌شناس ایران وجود دارد این روز برای انتخاب شایسته‌نرین افراد به طرف صندوق‌های رٱی سرازیر می‌شوند تا شکوه ماندگار دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کنند.

در ادامه بیانیه آمده است: بانوان گیلانی بکوشند وکلایی را به مجلس بفرستند که در اندیشه گسترش اسلام عزیز و احیای ارزش‌ها و احکام الهی و ترویج افکار ناب امام خمینی (ره) باشند و خدمت خالصانه به مردم و تلاش برای عزت و آبادانی ایران اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

این بیانیه اضافه کرده است: شناخت، انتخاب اصلح، توجه با شاخص‌هایی مانند تدین، تعهد، دلسوزی، استکبارستیزی، توجه و تعهد و التزام به هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری، مردمداری، امانتداری، صداقت، تخصص و... از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

در پایان این بیانیه ذکر شده است: بسیج جامعه زنان همگام با تمام مردم در روز 12 اسفند با حضور اسلامی و انقلابی خود افتخار دیگری برای ایران اسلامی رقم می‌زنند.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

شهر اولین‌ها فردا اولینی دیگر را رقم خواهد زد

تاریخ مجلس ایران مدیون تبریز
شهر اولین‌ها فردا اولینی دیگر را رقم خواهد زد

خبرگزاری فارس: مردم تبریز فردا با حضور پرشکوه، با صلابت خود به عنوان شهر اولین‌ها اولینی دیگر را رقم خواهند زد.

خبرگزاری فارس: شهر اولین‌ها فردا اولینی دیگر را رقم خواهد زد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تبریز به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین شهرها در سرنوشت کشور در تاریخ ایران همیشه آبستن تحولات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کلان بوده که کل کشور را متاثر کرده است، این شهر اولین‌ها با پرورش انسان‌های بزرگ در دامن خود همواره نقش لیدر را در کل کشور ادا می‌کرد و امیدواریم بتواند به جایگاه اصلی خود یک بار دیگر در کشور دست یابد.

نقش تبریز در انتخابات مجلس

سابقه انتخابات در ایران به دوران نهضت مشروطیت بر می‌گردد، پس از مبارزات گسترده مردم علیه استبداد، سرانجام مظفرالدین شاه فرمان مشروطیت را صادر کرد و پس از تدوین قانون اساسی، مجلس شورای ملی تشکیل شد. بعد از مرگ مظفرالدین شاه، محمدعلی شاه به تخت سلطنت نشست. وی با وجود اعلام وفاداری به مشروطیت، موانع فراوانی بر سر راه مشروطه خواهان گذاشت که از آن جمله ایجاد مانع در برگزاری انتخابات در تبریز بود و مجلس اول در حالی تشکیل شد که نمایندگان مردم تبریز در آن حضور نداشتند.

محمدعلی شاه ساختمان مجلس را به توپ بست و پس از حمله به مجلس و دستگیری و اعدام آزادیخواهان، عملا جنبش مشروطه خواهی در کشوربا شکست روبه‌رو شده بود که مردم تبریز در ادامه مبارزات خود به مخالفت با محمدعلی شاه برخاستند و انجمن تبریز عملاً جایگزین مجلس ملی شد.

چرا تبریز همواره در صف مقدم بوده است

با نگرش کلی به تاریخ ایران مشخص است سواد سیاسی مردم تبریز و آگاهی آنان در زمان خود موجب شد تا همواره در صف اول قرار گرفته و دیکتاتوری زمان خود به زانو در آورد و شاهان مستبد تن به مشروطه دهند. تبریز بود.

تبریز چگونه در مشروطه پیروز شد

شاه ایران که تحمل جنبش‌های آزادیخواهی را نداشت نیروهای دولتی را برای سرکوب به تبریز فرستاد. علی مسیو، ستارخان، باقرخان و حیدرخان عمو اوغلی در تبریز به بسیج مردم و سازماندهی نیروی مسلح برای مقابله با نیروهای دولتی پرداختند. مدت 11 ماه مردم تبریز به سرکردگی ستارخان در مقابل بیش از 30 هزار نیروی مهاجم به فرماندهی عین الدوله و صمد شجاع الدوله و شجاع نظام مرندی مقاومت کرد، محمدعلی‌شاه از تزار روسیه نیکلای دوم درخواست کمک کرد و تبریز به محاصره نیروهای روس و نیروهای دولتی درآمد، در پی بسته شدن راه تبریز ـ جلفا و محاصره کامل شهر از طرف قوای شاه، گرسنگی و قحطی هولناکی بر مردم روی آورد و کار بر آزادیخواهان سخت شد بالاخره پس از 11 ماه با مقاومت جانانه مردم محاصره تبریز شکست و نیروهای شاه از شهر دور شدند.

تبریز پیروز شد و به دنبال آن مشروطه نیز پیروز شد و مجلس ملی کار خود را از سر گرفت. مجلس ملی در پهلوی هم ادامه داشت ولی عملا قدرت و صلابت لازم را بر قانونگذاری و اجرای قانون را نداشت و همیشه زیر سیطره شاهان پهلوی بود با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بر طبق اصل ۶۲ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی با انتخاب مستقیم مردم تشکیل شد.

اکنون چه باید کرد؟

با توجه به موارد اشاره شده مشخص است که تشکیل مجلس از نمایندگان مستقیم مردم به سادگی تشکیل نشده است مردم تبریز باید همچون گذشته در سرنوشت کشور و خود دخیل بوده نمایندگان شایسته‌ای را به مجلس بفرستند. همچنین نمایندگان مردم نیز باید بدانند نماینده کدام مردم و چه شهری هستند تبریز شهدای بسیاری را تقدیم آزادی کشور کرده است و شایسته است نمایندگان این شهر همچون سال‌های نه چندان دور بتوانند با صداقت به کرسی‌های سبز رنگ راه یافته و نقش‌های پررنگی در تحولات کشور داشته باشند.

-------------------------------

گزارش: مهدی شیرازی‌فر

-----------------------------


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

مردم یکپارچه در پای صندوق‌‌های اخذ رای حاضر می‌شوند

12 اسفند ماه در استان مرکزی
مردم یکپارچه در پای صندوق‌‌های اخذ رای حاضر می‌شوند

خبرگزاری فارس: مردم استان مرکزی برای ادای وظیفه شرعی و تعیین سرنوشت خود و میهن اسلامی یکپارچه در انتخابات 12 اسفند ماه در پای صندوق‌‌های اخذ رای حاضر می‌شوند.

خبرگزاری فارس: مردم یکپارچه در پای صندوق‌‌های اخذ رای حاضر می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی 12 اسفند ماه برگزار می‌شود که مردم استان مرکزی همچون سایر ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان عزم خود را برای شرکت در این انتخابات جزم کرده‌اند.

یکی از شهروندان اراکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با تاکید بر لزوم مشارکت همه شهروندان در انتخابات فردا اظهار داشت: شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی است و من به عنوان یک شهروند ایرانی در این انتخابات شرکت خواهم کرد.

حسین میرزاخانی افزود: امروز کشور در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و همه مردم باید با درک این شرایط حساس در انتخابات حضوری جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر خود مردم ایران برای سرنوشت کشورشان تصمیم نگیرند، بدون شک دشمنان از چنین فرصت‌‌هایی استفاده کرده و برای کشور تصمیم‌گیری خواهند کرد.

مینا دلبندی دیگر شهروند اراکی نیز خاطرنشان ساخت: من به همراه دختر و همسرم در این انتخابات شرکت می‌کنیم تا به دشمنان ثابت کنیم دوستدار این انقلاب بوده و لحظه‌ای از وفاداری خود به انقلاب دست نخواهیم کشید.

وی ادامه داد: مجلس مهم‌ترین رکن انقلاب اسلامی است و این ما مردم هستیم که باید با انتخاب اصلح بهترین نمایندگان را راهی مجلس کنیم.

یکی از رای‌اولی‌های اراکی با ابراز خوشحالی از اینکه امسال برای نخستین بار می‌تواند در انتخابات مجلس شرکت کند، گفت: برای روز انتخابات لحظه شماری می‌کنم و از اینکه من هم به عنوان یک شهروند می‌توانم در سرنوشت کشورم سهیم باشم، در پوست خود نمی‌گنجم.

رضا داوری افزود: من به عنوان یک جوان از همه مردم می‌خواهم در این انتخابات سرنوشت ساز مشارکت داشته و ولایت‌مداری خود را به جهانیان ثابت کنند.

یکی از کارمندان آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: مردم ایران هم  وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند و هم وظیفه دارد اصلح‌ترین فرد را راهی مجلس کنند.

مژگان مصلحی ابراز داشت:  مردم باید در انتخاب نماینده اصلح به توانایی‌، شایستگی‌ها و ایمان و اعتقاد نامزدها  دقت داشته و به شعار و پول رای ندهد.

وی تاکید کرد: بدون شک در انتخابات فردا همه مردم حاضر خواهند شد، همانطور که در راهپیمایی 22 بهمن حاضر شده و به دشمنان ثابت کردند که همچنان پایبند و وفادار به انقلاب بوده و خواهند بود.

907 هزار و 987 نفر از جمعیت استان مرکزی واجد شرایط رای دادن هستند که این تعداد 66 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

از مجموع 907 هزار و 987 نفر واجد شرایط رای دادن حدود 82 هزار نفر رای اولی ‌هستند.

در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 864 صندوق اخذ رای دایر می‌شود که از این تعداد 438 صندوق شهری و 426 صندوق روستایی است.


نوشته شده در : پنجشنبه 11 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic