امروز:

صدور کد سلامت برای کارکنان شهرداری در قم

مدیر اداره سلامت و بهداشت شهری شهرداری قم عنوان کرد
صدور کد سلامت برای کارکنان شهرداری در قم

خبرگزاری فارس: مدیر اداره سلامت و بهداشت شهری شهرداری قم از صدور کد سلامت برای کارکنان شهرداری قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: صدور کد سلامت برای کارکنان شهرداری در قم

حمید نادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، در سخنانی با اشاره به راه‌اندازی شورای بهداشت در محلات اظهار داشت: شورای بهداشت در هر محله در شهر راه‌اندازی خواهد شد و مشکلات بهداشتی هر محله توسط ساکنان و اهالی محل جمع‌آوری می‌شود.

وی ادامه داد: در این شوراها تلاش می‌شود با ارگان‌های مربوطه با بهداشت و سلامت ارتباط برقرار شده تا مشکلات محله در خود محله برطرف شود.

مدیر اداره سلامت و بهداشت شهری شهرداری قم به سلامت کارکنان شهرداری اشاره کرد و اذعان داشت: اداره بهداشت و سلامت شهری، سه سال پیش راه‌اندازی شد و معاینات ادواری کارکنان و پرسنل از سوی این اداره انجام می‌شود.

نادری بیان داشت: سالانه هزار نفر از کارکنان شهرداری از سوی این اداره مورد بازبینی سلامت قرار می‌گیرند.

به گفته وی، در دو ماه آینده برای تک تک افرادی که در طول سال معاینه شدند، کد سلامت صادر می‌شود و این افراد از طریق سایتی که طراحی شده است می‌توانند وضعیت سلامت خود را ارزیابی کنند.

مدیر اداره سلامت و بهداشت شهری شهرداری قم ابراز داشت: در مورد بهداشت محیط کاری، دستور‌العمل‌هایی تهیه شده است که با همکاری مرکز بهداشت با حضور کارشناسان این مرکز از محیط های کاری ارزیابی به عمل می‌آید.

نادری خاطرنشان کرد: گام‌های بعدی در راستای برطرف کردن مسائل و مشکلاتی است که در محیط‌های ادارات و حتی محیط‌های فنی کارگاهی وجود دارد.

مدیر اداره سلامت و بهداشت شهری شهرداری قم  خاطرنشان کرد: بازدید بهداشت ایمنی از مبلمان شهری، پارک‌ها و ... صورت گرفته و مسائل و مشکلات اماکن عمومی جمع آوری و مکاتبه شده است.

نادری اذعان داشت: این اداره آمادگی دارد که در صورت تامین نیرو و منابع مالی که مهم‌ترین مشکل است، تا سال آینده فعالیت‌های بیشتری که هم پرسنل و هم شهروندان از آن بهره‌مند شوند، ارائه دهد.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

500 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار اختصاص یافت

معاون وزیر جهاد کشاورزی:
500 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار اختصاص یافت

خبرگزاری فارس: معاون آب و خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی ازاختصاص حدود 500میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار به استان‌ها خبر داد.

خبرگزاری فارس: 500 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سید رحیم سجادی پیش از ظهر امروز در همایش سراسری مدیران آب و خاک و مدیران عامل صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: از این مبلغ 100میلیارد تومان به بانک و 340 میلیارد تومان به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هدایت شده است.

وی اعتبارات صندوق توسعه ملی را منابعی جدید دانست و خاطرنشان کرد: در سال جاری 2 هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات این صندوق برای بخش‌های آب و خاک و امور زیربنایی اختصاص یافت که یک‌هزار و 300 میلیارد تومان آن به بانک و مابقی به صندوق حمایت واریز شده است.

به گفته وی اعتبارات تخصیص یافته آب و خاک و امور زیربنایی امسال در مقایسه با سال قبل دوبرابر شده و از 5 هزار و 900 میلیارد رالی در سال 89 به 11 هزار و 830 میلیارد ریال در سال جاری رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی این افزایش اعتبار را نقطه عطفی در کارهای بخش آب و خاک وزارت دانست و گفت: طبق بررسی‌های انجام شده برخی استان‌ها علاوه بر جذب سقف تخصیصی، اعلام نیاز بیشتر هم کرده‌اند.

سجادی با تاکید بر هزینه کرد اعتبارات صندوق توسعه ملی برای کشاورزان کم زمین گفت: اگر این اعتبارات یا اعتباراتی که به صندوق می‌رود منجر به عقد قرارداد با بهره بردار نشود قابل لمس نیست.

 

راه اندازی 376 صندوق شهرستانی

در این همایش سراسری همچنین مدیرعامل صندوق حمایت از صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سخنانی گفت: درحال حاضر 47 صندوق در سراسر کشور فعال هستند واین تعداد همچنین در حال افزایش هستند.

سید عبدالکریم رضوی اردکانی افزود: تا پایان برنامه پنجم توسعه 376 صندوق شهرستانی در کشور باید راه‌اندازی شود.

مدیرعامل صندوق مادر تخصصی توسعه بخش کشاورزی کشور در ادامه از پیگیری ایجاد شرکت لیزینگ ماشین آلات کشاورزی خبر داد و گفت: 6 میلیارد تومان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است که امیدواریم هر چه زود‌تر این شرکت راه‌اندازی شود.

وی بر لزوم ایجاد صندوق ملی حمایت در کنار صندوق حمایت کشاورزی تاکید و خاطرنشان کرد: تمام صندوق‌های حمایت کشور به شکل جدا و مستقل در حال فعالیت هستند که برای هماهنگی و همکاری بیشتر لازم است که صندوق ملی تشکیل شود و این صندوق در حال حاضر مراحل نهایی خود را طی می‌کند.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

اجرای طرح استقبال از بهار در فردوس

شهردار فردوس خبر داد
اجرای طرح استقبال از بهار در فردوس

خبرگزاری فارس: شهردار شهرستان فردوس از اجرای طرح استقبال از بهار در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح استقبال از بهار در فردوس

سید مهدی علیپرست امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردوس اظهار داشت: شهرستان فردوس در مسیر عبور سالانه بیش از 7 میلیون مسافر قرار دارد و از این رو باید خدمات مطلوب و مناسبی به مسافران و زائران ‌علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) ارائه شود.

وی گفت: با آغاز سال جدید و ایجاد تحول در زمینه‌های خدماتی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در سطح شهرستان فردوس به استقبال بهار و پذیرایی از مسافران نوروزی می‌رویم.

علیپرست افزود: با ارائه خدمات مطلوب و شایسته مسافران و رهگذران، شهرستان فردوس را با خاطره‌ای خوش ترک می‌کنند و علاوه بر این نیز مدت ماندگاری مسافران در شهرستان فردوس افزایش می‌یابد.

شهردار فردوس لکه‌گیری در تمام معابر اصلی و فرعی حوزه خدماتی شهر که توسط ادارات آب، برق و گاز انجام شده و به ویژه ورودی‌های شهر را از جمله اقدامات اجرایی در راستای استقبال از بهار عنوان کرد.

وی رسیدگی به پارک‌ها، بوستان‌ها و فضاهای سبز، کاشت گل و گیاه، نهال‌کاری پارک‌ها و حاشیه خیابان‌ها، رنگ‌آمیزی بلوکاژ، بلوارها، آیلندهای ورودی به شهر، رنگ‌آمیزی وسایل شهربازی کودکان در پارک‌ها و بوستان‌ها را از دیگر برنامه‌های اجرایی در طرح استقبال از بهار برشمرد.

علیپرست تصریح کرد: به منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافران نوروزی، چراغ‌های روشنایی پارک‌ها و میادین سطح شهر با نوع کم مصرف تعویض و تعمیرات لازم در سیستم پایه چراغ‌ها و فواره‌های میادین انجام می‌شود.

شهردار فردوس یادآور شد: نصب و تعویض تابلو‌های راهنمای مسافران در ورودی‌های شهر و مکان‌های اقامتی و تفریحی و همچنین آماده‌باش نیروهای خدماتی شامل آتش‌نشانی، پایانه مسافربری، حمل و نقل همگانی، آرامستان و کشتارگاه ازدیگراقدامات اجرایی توسط نیروهای اجرایی و خدماتی شهرداری فردوس در استقبال از سال نو است.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

دفتر منطقه‌ای خبرگزاری ایسنا در کردستان افتتاح شد

امروز در سنندج
دفتر منطقه‌ای خبرگزاری ایسنا در کردستان افتتاح شد

خبرگزاری فارس: دفتر منطقه‌ای خبرگزاری دانشجویی ایران ( ایسنا) کردستان در سنندج افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: دفتر منطقه‌ای خبرگزاری ایسنا در کردستان افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه این دفتر که در دفتر نماینده ولی فقیه استان در سنندج برگزار شد، اظهارداشت: درج اخبار مفید و اثربخش را از مهم‌ترین ویژگی‌های یک رسانه موفق است و خبرگزاری دانشجویان ایسنای استان با توجه به منطقه‌ای شدن در این زمینه با جدیت وارد عمل می‌شود.

حمیدرضا مجردی افزود: درج اخبار مفید به منظور تنویر افکار عمومی و آگاه‌سازی مردم به مسائل روز مهم‌ترین رسالت اصحاب رسانه است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم همسو با دیگر خبرگزاری‌ها و رسانه‌های سطح استان در راستای اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف به مردم به درستی ایفای نقش کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان با بیان اینکه دفتر خبرگزاری ایسنا در کردستان تاکنون توانسته در راستای انجام رسالت‌های خود به بهترین شکل ممکن گام بردارد، اضافه کرد: با توجه به منطقه‌ای شدن این خبرگزاری رسالت فعالان و خبرنگاران این رسانه بدون شک بسیار گسترده و سنگین‌تر خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با تلاش و کوشش مضاعف در این مسیر به درستی ایفای نقش کنیم.

در پایان با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، استاندار، مدیرعامل خبرگزاری ایسنا و دیگر مسئولین کشوری و استانی خبرگزاری منطقه‌ای ایسنا با خروج نخستین خبر رسما در استان کردستان آغاز به کار کرد.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

افتتاح پایگاه اطلاع رسانی وب‌دا در زابل

امروز صورت گرفت
افتتاح پایگاه اطلاع رسانی وب‌دا در زابل

خبرگزاری فارس: با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل، پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب‌دا این دانشگاه افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: افتتاح پایگاه اطلاع رسانی وب‌دا در زابل

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در مراسم افتتاح پایگاه خبری و اطلاع رسانی این دانشگاه اظهار داشت: روابط عمومی رابط بین مردم و سازمان بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است.

محمد حسن محمدی افزود: درخواست‌ها، نیاز و مشکلات مردم از طریق روابط عمومی به مسئولان منعکس می‌شود و از طرفی نیز فعالیت‌های دانشگاه را به جامعه اطلاع رسانی می‌کند.

وی پایگاه وب‌دا را در سطح کشور مرجعی برای دستیابی رسانه‌ها به اخبار سلامت و پزشکی عنوان کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز خبرگزاری‌ها و نشریات می‌توانند با مراجعه به آدرس این پایگاه به اخبار و فعالیت‌های دانشگاه دسترسی پیدا کنند.

محمدی اخبار وب‌دا را دقیق، موثق و مستند دانست که موجب توسعه بخش اخبار و انعکاس فعالیت‌های دانشگاه‌ها به طور شفاف و صادقانه می‌شود.

در پایان با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل ،از پایگاه اطلاع رسانی و خبری وب‌دا پرده نمایی شد.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

کشتی نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی نفرات برتر خود را شناخت

کشتی نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی نفرات برتر خود را شناخت

خبرگزاری فارس: مسابقات کشتی انتخابی نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی به میزبانی شهرستان بناب خاتمه یافت.

خبرگزاری فارس: کشتی نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی نفرات برتر خود را شناخت

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، ظهر امروز در پایان مسابقات کشتی انتخابی نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی که به مدت دو روز در سالن مجتمع ورزشی چهار هزار نفری بناب برگزار شد؛ 56 کشتی‌گیر از 11 شهرستان آذربایجان‌شرقی طی پنج دوره و با انجام 62 کشتی با همدیگر به رقابت پرداختند.

ضمن اینکه عدم حضور و غیبت تیم کشتی شهرستان میانه در مسابقات انتخابی دو رده سنی نونهالان و نوجوانان به‌عنوان «خطه کشتی خیز» استان در این رقابت‌ها جای تأمل داشت.

نفرات برتر اوزان مختلف در رده نونهالان به شرح زیر معرفی شدند: 

وزن 42 کیلوگرم حسین مصطفوی از تبریز

 وزن 46 کیلوگرم احمد احمدی از ملکان

وزن 50 کیلوگرم جواد امدادی از ملکان

وزن 54 کیلوگرم رضا شریفی از آذرشهر

وزن 58 کیلوگرم مهدی عبداله پور از هشترود

وزن 63 کیلوگرم مهدی آقازاده از هشترود

وزن 69 کیلوگرم جلیل صیفی از بناب

وزن 76 کیلوگرم سعید مأنوس زاده از بناب

وزن 85 کیلوگرم حسین مظفری از هشترود

وزن 100 کیلوگرم نوید عباسی از بناب


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

برگزاری کارگاه حل مسئله برای زوجین جوان در مشهد

رئیس فرهنگسرای بهشت خبر داد
برگزاری کارگاه حل مسئله برای زوجین جوان در مشهد

خبرگزاری فارس: رئیس فرهنگسرای بهشت مشهد گفت: کارگاه حل مسئله و تصمیم‌گیری وی‍ژه زوجین جوان به همت فرهنگسرای بهشت در مشهد برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری کارگاه حل مسئله برای زوجین جوان در مشهد

سید قاسم موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار کرد: با تعاملی که فرهنگسرای بهشت با کمیته امداد امام خمینی (ره) داشته است، یک مرحله از کارگاه آموزشی زوجین جوان در زمینه حل مسئله و تصمیم‌گیری در سالن اجتماعات کمیته امداد برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه که استاد آذریان مشاور خانواده به آموزش زوجین پرداخت؛ روش‌هایی که زوجین باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنند، ارائه شد.

آذریان با بیان اینکه زوجین باید به مسائل زندگی به عنوان یک مسئله نگاه کنند نه یک مشکل، افزود: مشکل بار عاطفی منفی دارد و مسئله بار عاطفی مثبت از این رو زوجین باید به مسائل زندگی به عنوان یک مسئله نگاه کنند و در رفع آن بکوشند.

وی خاطرنشان کرد: زوجین در تمام امور زندگی باید با یکدیگر مشارکت داشته باشند و مرد باید در امور خانه به همسر خود کمک کند و بار عاطفی مثبت به همسر خود دهد.

همچنین در این جلسه به پرسش‌های زوجین در زمینه مهارت‌های کنترل خشم، حل تعارضات، مقابله با هیجانات ارتابط موثر بین فردی، همدلی و خودآگاهی توضیحاتی ارائه شد.

مدیر فرهنگسرای بهشت خاطرنشان کرد: دو کارگاه آموزشی دیگر برای زوجین در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

راسموسن: ایران نگران سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه نباشد

راسموسن: ایران نگران سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه نباشد

خبرگزاری فارس: دبیرکل ناتو با انتشار بیانیه ای مدعی شد که ایران نباید نگران مسئله سپر دفاع ضد موشکی این سازمان باشد، مگر آن که طرحی برای اجرای حمله داشته باشد.

خبرگزاری فارس: راسموسن: ایران نگران سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه نباشد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری آتلانتیک کانسیل، آندرس فوگ راسموسن در مصاحبه اختصاصی خود با پایگاه خبری ترکیه‌ای "زمان" با اشاره به این مسئله ادعا کرده است: ایران هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد استقرار سپر دفاع ضد موشکی در ترکیه ندارد، مگر این که این کشور برنامه ای برای حمله به مواضع ناتو در منطقه و تلاش برای ایجاد تیرگی در روابط ناتو و ترکیه داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود در این زمینه ادعا کرده است: من سخنان مقامات ایران در این زمینه را دنبال می کنم، اما این سخنان بی اساس است. زیرا سیستم سپر دفاع ضد موشکی ناتو یک سیستم دفاعی است که بر ضد هیچ دولتی در منطقه نیست. این سیستم تنها به دلیل دفاع در برابر حملات موشکی ایجاد شده است. هم اکنون در دنیا کشورهای زیادی وجود دارند که دارای موشک های با قابلیت بالا هستند و یا این که در مسیر تولید این موشک ها قرار دارند. میزان برد برخی از این موشک ها به حدی است که می تواند منافع ناتو را مورد تهدید قرار دهد. به همین دلیل است که اعضای ناتو تصمیم گرفته اند این سیستم سپر دفاع ضد موشکی را طراحی کرده و در ترکیه قرار دهند.

راسموسن در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شده است: با توجه به این مسئله تنها دلیلی که می توان برای ابراز نگرانی در مورد این سیستم ارائه کرد این است که کشوری که در این زمینه ابراز نگرانی کرده است، قصد حمله به یکی از مواضع ناتو را داشته است. این در حالی است که این سیستم تنها با هدف دفاع از مواضع ناتو در برابر حملات موشکی طراحی شده است و هیچ اهمیتی ندارد که این حملات موشکی از طرف چه کسی باشد.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است سیستم سپر دفاع ضد موشکی تا پایان سال 2020 به طور کامل عملیاتی و در پایگاه نظامی کورسیک در آناتولی ترکیه راه اندازی شود.

گفتنی است در عین حال خبر می رسد که راسموسن دبیرکل ناتو تصمیم دارد در مراسم شصتمین سالگرد الحاق ترکیه به ناتو شرکت کند. این در شرایطی است که سران آمریکا مدعی شده اند که عضویت ترکیه در ناتو به دلیل دوری این کشور از غرب و نزدیکی به جهان اسلام باید معلق شود.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

حمله گروه هکری به سایت دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی

حمله گروه هکری به سایت دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: یک گروه هکر ناشناس که پیش از این نهادهای مهم آمریکا مانند سازمان سیا را مورد حمله قرار داده بودند، این بار وب سایت دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی را هدف حمله های سایبری خود قرار داده اند.

خبرگزاری فارس: حمله گروه هکری به سایت دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، وب سایت خبری دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعدازظهر روز گذشته از سوی هکرها مورد حمله قرار گرفت و به مدت یک ساعت به طور متناوب از دسترس خارج شد. این در حالی است که بررسی های کارشناسان امنیتی اسرائیل نشان می دهد این حمله سایبری شامل جلوگیری از ارائه خدمات بوده است که در اثر آن ده‌ها هزار رایانه به طور همزمان مورد حمله قرار گرفتند تا از ارائه خدمات برای کاربران این سایت جلوگیری شود.

 

*هدف هکرها، حذف کامل اسرائیل از دنیای اینترنت

این در شرایطی است که چندین وب سایت موسسات مهم مالی و تجاری رژیم صهیونیستی نیز از این حمله بی‌نصیب نمانده‌اند. در عین حال کارشناسان امنیتی اسرائیل بر این باورند که این حمله صورت گرفته پیش درآمدی است بر حملات گسترده تر و بیشتری که قرار است امروز انجام شود.

در بیانیه‌ای که توسط دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این زمینه منتشر شده است، آمده است که در اثر این حمله مشکلاتی در راه برقراری ارتباط میان کاربران ایجاد شد. در این بیانیه ادعا شده است که این مشکلات تنها دقایقی طول کشید و بلافاصله رفع شد.

این حمله در شرایطی انجام شده است که گروه هکرهای "ناشناس" روز جمعه با انتشار ویدئویی در وبگاه یوتیوب اعلام کرد هدف بعدی حمله سایبری آنان اسرائیل خواهد بود. چرا که این گروه معتقد است رژیم اسرائیل جنایت‌های زیادی بر ضد بشریت انجام می‌دهد و رفتار آنان با مردم فلسطین نیز مورد انتقاد شدید این گروه هکری قرار دارد.

در این فایل ویدئویی خطاب به مقامات اسرائیل آمده است: شما از طریق فریب رسانه ها و پرداخت رشوه های سیاسی، دولت های زیادی را با خود همراه کرده اید. در شرایطی که ادعای دموکراسی دارید، اما در عمل فاصله بسیار زیادی از آن دارید. در واقع هدف شما این است که برای ارائه شرایط زندگی بهتر برای عده معدودی، آزادی افراد بسیاری را پایمال کنید. همچنین در این فایل اشاره شده است که حمله هکری به اسرائیل در سه مرحله انجام خواهد شد که مرحله اول آن حذف کامل این رژیم از دنیای اینترنت خواهد بود.

گفتنی است اسرائیل در چند هفته اخیر بارها مورد حمله هکرها قرار گرفته است. سایت روزنامه یدیعوت آحارونت، مرکز بورس تل آویو و حتی هاآرتص نیز از جمله سایت هایی هستند که مورد حمله قرار گرفته اند.

 

گروه هکرهای ناشناس پیش از این نیز سایت سازمان سیا و اف‌بی‌آی را نیز هک کرده بودند. گروه هکرهای ناشناس روز گذشته رسما اعلام کرده بود که "جنگ صلیبی سایبری" با اسرائیل به راه خواهند انداخت.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

برگزاری همایش بین‌المللی توسعه روستایی در سیستان‌وبلوچستان

با حضور دانشمندان جهانی برگزار می‌شود
برگزاری همایش بین‌المللی توسعه روستایی در سیستان‌وبلوچستان

خبرگزاری فارس: با حضور دانشمندان برجسته جهانی، همایش بین‌المللی توسعه روستایی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش بین‌المللی توسعه روستایی در سیستان‌وبلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، همایش بین‌المللی توسعه روستایی با حضور 15 تن از دانشمندان برجسته از هشت کشور جهان و شماری از دانشمندان و پژوهشگران در این دانشگاه برگزار می‌شود.

این همایش در روزهای 26 و 27 بهمن ماه جاری به منظور استفاده از تجربه‌ها، دانش و توانمندی علمی دانشمندان و محققان و پژوهشگران ایرانی و خارجی در زمینه توسعه روستایی با مشارکت و همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

این همایش با همکاری سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران، استانداری، جهاد کشاورزی، سازمان همیاری‌های شهرداری، مسکن و شهرسازی، بانک کشاورزی و تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.

این کنفرانس دهمین کنفرانس بین‌المللی است که دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌کند که در نوع خود موفقیت شایانی در زمینه مبادله علمی و پژوهشی با سایر دانشگاه‌ها و ارتقا علمی و پژوهشی، افزایش زیرساخت‌های مؤثر و امضا تفاهمنامه همکاری با کشورهای دیگر است.

کنفرانس ملی شیمی آلی و کنفرانس بین‌المللی باستان شناسی از کنفرانس‌هایی است که در آینده نزدیک در این دانشگاه برگزار خواهد شد.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

راه رسیدن به زندگی جاوید دیانت در دنیاست

امام جمعه بوشهر:
راه رسیدن به زندگی جاوید دیانت در دنیاست

خبرگزاری فارس: امام جمعه بوشهر گفت: تنها راه رسیدن انسان‎ها به زندگی جاوید، اجر الهی، سعادتمندی و عنایت ویژه خداوند رحمان فقط با حفظ ایمان و دیانت در دنیا حاصل می‎شود.

خبرگزاری فارس: راه رسیدن به زندگی جاوید دیانت در دنیاست

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در دیدار با خانواده شهید داریوش ملاح‌زاده اظهار داشت: یکی از نعمت‎هایی که خداوند متعال به عنوان اسباب و وسایل به یک خانواده می‎دهد، توفیق شهادت است که باعث دفع بلا و نزول رحمت الهی می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: وجود شهید در یک خانواده، بهترین عامل و سبب نزول رحمت و سعادت در آخرت است.

صفایی‌بوشهری با اشاره به قدرت شفاعت اهل بیت (ع) افزود: امامان و بزرگان ما بخش اعظمی از قدرت شفاعت‎شان را مدیون روحیه شهادت طلبی آنان است.

امام جمعه بوشهر یادآور شد: اعتقاد به شفاعت اهل بیت (ع) شرک نیست و هر کس که این اعتقاد را داشته باشد، این شفاعت را با آن شفاعت بت پرستان و مشرکان اشتباه گرفته است زیرا شفاعت برای کسانی است که شرایط ویژه‎ای دارند که آسان به دست نمی‎آید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اهل بیت (ع) شفیع شیعیان در روز جزایند و احکام خداوند به گونه‎ای است که برای انجام آن باید به تمام جوانب توجه داشت و اگر برداشت نادرستی از آن شد ممکن است به مشکل بر بخوریم.

صفایی بوشهری افزود: شفاعت امری است که هم ادله قرآنی و هم ادله روایی بسیاری برای آن وجود دارد و از این رو نمی‏توان شائبه شرک در آن وارد دانست.

وی بیان کرد: تنها راه رسیدن انسان‎ها به زندگی جاوید، اجر الهی، سعادتمندی و عنایت ویژه خداوند رحمان فقط با حفظ ایمان و دیانت در دنیا حاصل می‎شود.

در ابتدای این دیدار مادر شهید ملاح‌زاده با بیان خاطراتی از شهید گفت: شهید داریوش 20 آبان 1344 در شهرستان بوشهر دیده به جهان گشود، سال دوم دبیرستان درس را رها کرد و روانه میدان جنگ شد، فعالیت‌های اجتماعی و مذهبی را از مسجد توحید و پایگاه مقاومت بسیج «سید مختار» آغاز کرد او چهار مرتبه در عرصه‌های ایثار به شدت مجروح شد، اما هر بار مصمم‌تر به جبهه بازگشت، مردم محل او را به تقوا و ایمان می‌شناختند، در سحرهای ماه رمضان با نواختن طبل آنها را بیدار می‌کرد و سرانجام به آرزوی خودش که لقاء حق بود، دست یافت در ﺳﺎل 59 که ﺟﻨﮓ ﺷﺪ سه ﺑﺎر اﻋﺰام ﺑﻪجبهه شد و در بار سوم با خوردن ترکش به سرش در عملیات والفجر2 منطقه حاج‌عمران در تاریخ 29 تیر 1362 در سن 18 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

آیا خون نظامیان فرانسوی از خون کودکان افغان رنگین‌تر است؟

آیا خون نظامیان فرانسوی از خون کودکان افغان رنگین‌تر است؟

خبرگزاری فارس: در واکنش به کشته شدن چهار نظامی فرانسوی توسط یک سرباز افغان، پاریس مأموریت نظامیان خود را یک سال کاهش داد اما قربانی شدن 8 کودک افغان توسط نظامیان فرانسوی هیچ واکنشی را در پی نداشت.

خبرگزاری فارس: آیا خون نظامیان فرانسوی از خون کودکان افغان رنگین‌تر است؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، به رغم مخالفت شدید دولت افغانستان با عملیات‌های شبانه و خودسرانه نظامیان خارجی ، هر روز صفحات روزنامه‌ها و مطبوعات این کشور، خبرهای ناگواری از کشته شدن غیرنظامیان افغان دارند.

هفته گذشته، هشت کودک افغان در ولایت "کاپیسا" قربانی بمباران نظامیان فرانسوی مستقر در این ولایت شدند و قبل از آن نیز هفت تن از غیرنظامیان افغان در نتیجه بمباران نظامیان خارجی در ولایت "کنر" کشته شدند.

هیئتی که از سوی رئیس جمهور افغانستان به منظور تحقیق به این ولایات فرستاده شده بود، کشته شدن غیرنظامیان را تأیید می‌کند.

این هیئت روز گذشته به رسانه‎‎ها اعلام کرد که مردم ولایات کنر و کاپیسا خواستار توقف عملیات شبانه و خودسرانه نظامیان خارجی هستند.

کشتار غیرنظامیان ابزار  فشار بر افغانستان برای کاهش خواسته‌های مشروع

با توجه به این که بارها دولت و مردم افغانستان خواستار توقف عملیات شبانه و خودسرانه نظامیان خارجی شده‌اند و این نظامیان به خوبی می‌دانند که انجام چنین عملیاتی موجب نفرت افغان‌ها می‌شود، اما باز هم این‌گونه عملیات‌ها که در آن غیرنظامیان افغان، قربانی می‌شوند به وقوع می‌پیوندد.

حال آنچه مطرح می‌شود این است که چرا نظامیان خارجی، به خواسته‌های مردم و دولت افغانستان توجه ندارند؟

"محمد اقبال صافی"، عضو پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، تصریح کرد: هر کشوری در صدد کسب منافع خود است و منافع دولت افغانستان وابسته به توقف عملیات‌های شبانه و خودسرانه نظامیان خارجی است.

صافی گفت: کشتن غیر نظامیان، نوعی وسیله فشار بر دولت افغانستان است تا از خواسته‌های مشروع خود منصرف شود.

این عضو پارلمان افغانستان با اشاره به این که افغانستان در حال انعقاد پیمان‌های استراتژیک با برخی کشورها است و برخی از این خواسته‌ها به مشام جامعه جهانی خوش نمی‌آید، خاطر نشان کرد: خواسته‌های دولت افغانستان، مطابق با منافع کشورهای عضو ناتو نیست، از این‌رو سعی دارند به طرق مختلف بر افغانستان فشار وارد کنند تا این کشور مجبور به عقب‌نشینی شود.

"علی اکبر جمشیدی"، عضو مجلس سنای افغانستان، عدم هماهنگی میان نظامیان خارجی و نیروهای افغان را  دلیل اصلی کشته شدن غیر نظامیان افغان دانست.

این سناتور افغان بر این باور است که توقف عملیات شبانه، راه حل مشکل کنونی افغانستان نبوده، بلکه رهبری این عملیات‌ها را باید نیروهای امنیتی افغان به دست گیرد و از ورود نظامیان خارجی به منازل مسکونی جلوگیری شود.

ژنرال فرانسوی باید محاکمه شود

تا کنون بارها کشتار غیر نظامیان، موضوع داغ میزگردها را تشکیل داده است، اما با توجه به این مسئله نظامیان خارجی با گفتن "اشتباه شد" تبرئه می‌شوند و گاهی با گفتن "عذر می‌خواهیم" بر چنین قضایایی سر پوش می‌گذارند.

مجازات نشدن عاملان چنین عملیاتی، یکی از چالش‌هایی است که باعث تکرار کشتار غیرنظامیان افغان می‌شود.

صافی که در رأس هیئتی به منظور تحقیقات از کشته شدن هشت کودک افغان به ولایت کاپیسا رفته بود، اضافه کرد: نظامیان فرانسوی از مردم کاپیسا معذرت‌خواهی کردند، اما مردم افغانستان به معذرت خواهی آنها اکتفا نمی‌کنند و در تلاش هستند که پیام خود را به دنیا برسانند.

این نماینده مردم کاپیسا در پارلمان افغانستان، تأکید کرد: افغان‌ها از محاکم بین المللی و سازامان‌های حقوق بشری، خواستار محاکمه ژنرال فرانسوی هستند که در رأس این عملیات قرار داشت.

آیا خون افغان‌ها کمرنگ‌تر از فرانسوی‌ها است؟

چندی پیش چهار نظامی فرانسوی توسط یک نظامی ارتش ملی افغانستان در ولایت کاپیسا کشته شد که در واکنش به این حمله، رئیس جمهور فرانسه، عملیات آموزشی و جنگی نظامیان فرانسوی را در افغانستان به حالت تعلیق در آورد.

در پی این رویداد، فرانسه تصمیم گرفت تا نظامیان خود را یک سال زودتر از زمان تعیین شده، یعنی در سال 2013 میلادی از افغانستان خارج کند.

صافی با اشاره به کشته شدن چهار نظامی فرانسوی گفت: زمانی که نظامیان فرانسوی کشته شدند، رئیس جمهور فرانسه واکنش جدی نشان داد اما در مقابل؛ آیا خون افغان‌ها برای نظامیان خارجی، اهمیت ندارد؟

وی تصریح کرد: مردم تمام دنیا باید بدانند که بر مردم افغانستان چه می‌گذرد؟ و نظامیان خارجی، چه ظلمی را بر آنها روا داشته‌اند.

تنش میان نظامیان خارجی و نیروهای امنیتی افغان، نتیجه کشتار غیرنظامیان افغان است

در این اواخر، تنش‌هایی میان نظامیان خارجی و نیروهای امنیتی افغان‌ها به چشم می‌خورد که برخی از آگاهان دلیل این تنش را کشتار غیرنظامیان افغان می‌دانند.

صافی بر این باور است که هر نوع عملیات شبانه و خودسرانه، نوعی تنش میان نظامیان خارجی و نیروهای امنیتی افغان به‌وجود خواهد آورد.

جمشیدی  نیز معتقد است هر گونه عملیات نظامیان خارجی که درهماهنگی با نیروهای امنیتی افغان، صورت نگیرد، منجر به تنفر افغان‌ها از نظامیان خارجی شده، باعث گرایش آنها به گروه‌های مخالف دولت افغانستان می‌شود.

با توجه به این که صبر و حوصله مردم افغانستان از عملیات‌های خودسرانه به سر آمده و از سویی نظامیان خارجی مستقر در افغانستان نیز بر ادامه عملیات شبانه و خودسرانه اصرار دارند که می‌تواند زمینه قیام مردم افغانستان را فراهم کند. 


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

معرفی نایب رئیس بانوان در راستای ضرورت تغییر انجام شد

رئیس هیئت ژیمناستیک استان اصفهان:
معرفی نایب رئیس بانوان در راستای ضرورت تغییر انجام شد

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت ژیمناستیک استان اصفهان گفت: به دلیل اینکه در مسیر دست یابی هیئت به اهداف از پیش تعیین شده ضرورت تغییر احساس شد، فرد دیگری را به عنوان نایب رئیس بانوان هیئت معرفی کردیم.

خبرگزاری فارس: معرفی نایب رئیس بانوان در راستای ضرورت تغییر انجام شد

اصغر نکوگل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: ژیمناستیک اصفهان در بخش بانوان ظرفیت بالایی دارد و امیدواریم با کادر جدید بانوان دست یابی به اهداف هیئت مبتنی بر تبدیل ژیمناستیک اصفهان به قطب برتر کشور و پیشرفت در بخش بانوان محقق شود.

وی افزود: برای اینکه ژیمناستیک اصفهان فضای جدیدی را در ژیمناستیک بانوان تجربه کند، یکی از مربیان و داور بین‌المللی ژیمناستیک استان اصفهان را به عنوان نایب رئیس جدید بانوان هیئت به اداره کل ورزش و جوانان معرفی کردیم.

رئیس هیئت ژیمناستیک استان اصفهان با اشاره به اینکه الهام صانعی با صدور ابلاغش از سوی اداره ورزش و جوانان کارش را به طور رسمی در هیئت آغاز کرد، بیان داشت: ژیمناستیک بانوان در شاخه‌های مختلف برای مدیریت هیئت از اهمیت بالایی برخوردار است و از این رو با وجود مشکلات مالی، امکان حضور بانوان ژیمناست کار در مسابقات لیگ باشگاهی و قهرمانی کشور را فراهم کردیم و در تلاش هستیم که با تغییرات انجام شده جهش قابل توجهی در این بخش داشته باشیم.

نکوگل با اشاره به اینکه وضعیت فعلی رشته ژیمناستیک در استان اصفهان در هر دو بخش بانوان و آقایان رضایت بخش نیست، تاکید کرد: متأسفانه در سطح کشور استان اصفهان را به عنوان یک استان ژیمناست کار نمی‌شناسند و با وجود فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد، در مسابقات کشوری نتوانسته‌ایم نتیجه قابل قبولی کسب کنیم اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که نتیجه دهی در رشته ژیمناستیک زمان‌بر است و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در مدت زمان کوتاهی به اهدافی که معین کرده‌ایم، برسیم.

وی با بیان اینکه هفت سال قبل برنامه‌ای را تحویل مدیر کل وقت اداره تربیت بدنی استان دادم که به مرحله عملیاتی نرسید، افزود: اگر این برنامه اجرایی شده بود یا توسط روسای بعدی هیئت مورد توجه قرار می‌گرفت، حداقل ژیمناستیک استان اصفهان در حال حاضر 20درصد جلوتر از موقعیت فعلی بود اما متأسفانه این امر صورت نگرفت.

به گزارش فارس، الهام صانعی که به عنوان نایب رئیس جدید هیئت ژیمناستیک استان اصفهان معرفی شده است، داور بین‌المللی ژیمناستیک بوده و سابقه چند دوره قضاوت در مسابقات بین‌المللی و جهانی در رشته ایروبیک ژیمناستیک را در کارنامه دارد.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

دو پروژه عمرانی خارک تا پایان سال به اتمام می‌رسد

نشست خبری رئیس شورای شهر خارک 1:
دو پروژه عمرانی خارک تا پایان سال به اتمام می‌رسد

خبرگزاری فارس: رئیس شورای شهر خارک از پایان دو پروژه عمرانی مهم در جزیره خارک تا پایان سال خبر داد.

خبرگزاری فارس: دو پروژه عمرانی خارک تا پایان سال به اتمام می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، ابوالفتح گرگی‌پور ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: جاده دسترسی ترمینال جدید دریایی به شهر با اعتبار 800 میلیون تومان در مراحل نهایی است و انتظار می‎رود تا قبل از پایان سال به بهره‎برداری برسد.

گرگی پور تصریح کرد: این جاده، مسیر ورودی جزیره است و با توسعه فضای سبز و ایجاد المان‎های تاریخی و شهری، منظره‎ای خوشایند را پیش روی مسافران و اهالی جزیره می‎گذارد.

رئیس شورای شهر خارک همچنین از پایان پروژه تعمیر قبور و زیباسازی آرامستان خارک تا پایان سال خبر داد و گفت: این پروژه با اعتبار 70 میلیون تومان اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: همدلی و هماهنگی مسئولان کنونی جزیره خارک علاوه بر اینکه می‎تواند در سایر نقاط استان الگو شود، زمینه‎ساز بهبود شرایط زندگی در این جزیره نیز هست.

گرگی‌پور بیان کرد: محصول این هماهنگی اتفاقات خوبی است که در جزیره خارک به وقوع پیوسته و برخی از آنها نیز به زودی  اجرایی می‎شود.در دهه فجر امسال عملیات اجرایی هفت پروژه آغاز شد و به بهره‎برداری رسید.

گرگری پور اضافه کرد: اتمام مخزن دو هزار متر مکعبی ذخیره آب با اعتبار 11 میلیارد ریال و تعمیر مخزن قدیمی با حدود 300 میلیون تومان از جمله این پروژه‎ها بوده است.

وی ادامه داد: اجرای پارک محله‎ای در خیابان شهرداری قدیم با اعتبار 65 میلیون تومان، زیباسازی و مرمت پارک ساحلی قدیم و ایجاد تاسیسات جدید در آن با 140 میلیون تومان، زیباسازی بدنه شهری، موزائیک فرش، توسعه فضای سبز و محوطه‎سازی پارک سیمرغ از دیگر اقدامات در جزیره بوده که حدود 700 میلیون تومان هزینه در بر داشته است. 


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

مردم بحرین مرحله دوم راهپیمایی‌ خود را آغاز می‌کنند

در پاسخ به فراخوان جنبش ائتلاف جوانان 14 فوریه بحرین
مردم بحرین مرحله دوم راهپیمایی‌ خود را آغاز می‌کنند

خبرگزاری فارس: جنبش ائتلاف جوانان 14 فوریه بحرین با انتشار بیانیه‌ای با اعلام ساعت 15 امروز به وقت محلی به عنوان ساعت صفر از مردم این کشور خواست مرحله دوم راهپیمایی به سوی میدان شهدا (اللؤلؤة) را آغاز کنند.

خبرگزاری فارس: مردم بحرین مرحله دوم راهپیمایی‌ خود را آغاز می‌کنند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری العالم، جنبش ائتلاف جوانان 14 فوریه با انتشار در بیانیه‌ای فوری که آن را بر صفحه فیس بوک خود منتشر کرد، از مردم بحرین خواست ساعت 15 امروز به وقت محلی بانگ الله اکبر سر داده و به سمت میدان شهدا (اللؤلؤة) حرکت کنند.

ائتلاف جوانان 14 فوریه همچنین از مردم بحرین خواست هنگام حرکت به سمت میدان شهدا مسالمت‌آمیز بودن راهپیمایی خود را حفظ کرده و از بکاربردن هرگونه سلاح خودداری کنند.

در همین راستا و در پاسخ به فراخوان ائتلاف جوانان 14 فوریه بانگ تکبیر سراسر منامه و به ویژه منطقه راس رمان را فراگرفت.

همچنین مردم بحرین با حضور در خیابان‌ها و مساجد منطقه المعامیر فراخوان ائتلاف 14 فوریه را با سردادن ندای الله اکبر لبیک گفته و به این وسیله اعلام کردند که حرکت به سمت میدان شهدا را دوباره از سر خواهند گرفت.

منابع خبری تاکید می‌کنند: نیروهای امنیتی و نظامی و همچنین نیروهای ضد شورش رژیم آل‌خلیفه برای جلوگیری از آغاز مرحله دوم راهپیمایی مردم بحرین به سمت میدان شهدا به مناطق مختلف بحرین حمله کرده‌اند.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic