امروز:

نهمین سالگرد کشته‌شدن "راشل کوری" با حضور دانش‌آموزان فلسطینی + فیلم

نهمین سالگرد کشته‌شدن "راشل کوری" با حضور دانش‌آموزان فلسطینی + فیلم

خبرگزاری فارس: دانش‌آموزان فلسطینی در نهمین سالگرد کشته‌شدن فعال آمریکایی توسط بولدوزر رژیم صهیونیستی در جنوب نوار غزه تجمع کردند.

خبرگزاری فارس: نهمین سالگرد کشته‌شدن "راشل کوری" با حضور دانش‌آموزان فلسطینی + فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، شماری از فعالان حقوق‌ بشر بین‌المللی و دانش‌آموزان فلسطینی با تجمع در منطقه رفح در جنوب نوار غزه و نزدیکی مرز مصر، نهمین سالگرد کشته‌شدن "راشل‌کوری" فعال آمریکایی که توسط بولدوزر صهیونیستی جان خود را از دست داد، را گرامی داشتند.

کودکان فلسطینی به طور نمادین در مقابل یک بولدرز ایستاده و با دردست داشتن پلاکارد‌هایی کشته‌شدن این فعال آمریکایی را محکوم کردند.

راشل کوری نام دختری آمریکایی است که تنها 23 بهار از عمر او گذشته بود. او که در شهر المپیای ایالت واشنگتن زندگی می کرد در روز یکشنبه 16مارس 2003 به همراه 8 تن از دوستانش - 5 آمریکایی و 3 انگلیسی - در محله "السلام" شهر رفح در فلسطین اشغالی، سعی می کنند از اقدام یک دستگاه بولدوزر نظامی رژیم صهیونیستی در ویران کردن خانه یک فلسطینی، جلوگیری کنند.

راشل در برابر بولدوز می‌ایستد و از سرنشین بولدوزر می‌خواهد که آن را متوقف سازد. وی که پیراهنی نارنجی رنگ به تن دارد و از دور قابل تشخیص است با بلندگوی خود به اقدام راننده بولدوز اعتراض می کند. بقیه دوستانش نیز در فاصله 15 تا 20 متری راشل با فریاد از راننده بولدوزر می خواهند که توقف کند. اما بولدوزر همچنان به سوی وی حرکت می کند، راشل روی یک تل خاک می‌رود؛ اما بولدوزر به او امان نمی‌دهد و هیولای آهنی 60 تنی پیکر راشل را به زیر می‌کشد، تیغه بولدوزر او را در خاک دفن می‌کند. در همین زمان دوستان راشل فریاد می کشند و به راننده بولدوزر اشاره می کنند که توقف کند.

بولدوزر چند متر جلوتر می‌ایستد. بیل فولادیش را کاملا پایین می‌آورد و به سمت عقب حرکت می‌کند تا خوب مطمئن شود که بدن راشل را درهم شکسته است. پس از این جنایت هولناک، نظامیان اشغالگر هیچ گونه کمکی به راشل نمی‌کنند. چند دقیقه بعد، یک آمبولانس فلسطینی به محل حادثه می‌رسد و بدنه نیمه جان راشل را به بیمارستانی در رفح منتقل می‌کند. اما قبل از رسیدن به بیمارستان راشل با شهادت، در راه آزادی مردم فلسطین همراه می شود.

برای مشاهده فیلم مربوطه اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ق


نوشته شده در : دوشنبه 29 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات