امروز:

شناسایی مقررات زائد دستگاه‌های اجرایی توسط مردم

مدیر کل امور اجتماعی استانداری زنجان خبر داد
شناسایی مقررات زائد دستگاه‌های اجرایی توسط مردم

خبرگزاری فارس: مدیر کل امور اجتماعی استانداری زنجان گفت: مقررات زائد ادارات و دستگاه‌های اجرایی از طریق فراخوان عمومی توسط مردم شناسایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: شناسایی مقررات زائد دستگاه‌های اجرایی توسط مردم

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، موسی متوسلین در کار گروه صیانت از حقوق شهروندان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی تمایلی به شناسایی و احصای مقررات زائد ندارند، اظهار کرد: از ظرفیت‌هایی چون کارشناسان حقوقی و کارمندان بازنشسته که در حال حاضر خارج از ادارات حضور دارند، در این راستا استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در احصای مقررات زائد ادارات و دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده می‌شود، خاطر نشان کرد: استفاده از پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و حمایت از پروژه‌های آن‌ها کمک بزرگی در شناسایی مقررات زائد محسوب می‌شود.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه برای استفاده از نیروی مردمی در امور مختلف کمیته حقوق شهروندی تشکیل شده است، ادامه داد: به منظور تشکیل این کمیته در حال رایزنی با گرو‌ه‌ها و انجمن‌های مختلف هستیم.

وی با اشاره به رویکردهای کمیته آموزش کار گروه صیانت از حقوق شهروندی، تصریح کرد: آموزش‌ها در این کمیته در دو بخش آموزش تخصصی مدیران و آموزش عمومی مردم تعریف شده است.

متوسلین با تاکید بر اینکه کمی آگاهی از حقوق اولیه توسط مردم یکی از مشکلات اساسی جامعه محسوب می‌شود، یادآور شد: استفاده از رسانه‌های جمعی به منظور آموزش آحاد مردم در زمینه حقوق اولیه تاثیر اهمیت بسیار زیادی دارد.

انتهای پیام/س20


نوشته شده در : جمعه 26 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات