امروز:

ضربه به سر مهم‌ترین عامل مرگ در تصادفات زنجان

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان خبر داد
ضربه به سر مهم‌ترین عامل مرگ در تصادفات زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: ضربه به سر با 170 مورد به مانند سال گذشته مهم‌ترین عامل مرگ در تصادفات رانندگی 11 ماه سال جاری استان بوده است.

خبرگزاری فارس: ضربه به سر مهم‌ترین عامل مرگ در تصادفات زنجان

مهدی فروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان خونریزی را با بیش از 15 درصد رشد نسبت به سال گذشته در رده بعدی علت تلفات ناشی از رانندگی در استان زنجان اعلام کرد و اظهار کرد: آمار تلفات ناشی از خونریزی در تصادفات رانندگی از 13 مورد سال گذشته به 15 مورد در 11 ماه سال جاری افزایش یافته است.

وی شکستگی را با 130 مورد دیگر دلیل مرگ و میر در تصادفات رانندگی استان زنجان عنوان کرد و افزود: در 11 ماه سال گذشته این آمار 131 مورد بوده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان علت 18 مورد از تلفات ناشی از رانندگی در سال جاری بیش از یک دلیل عنوان کرد و گفت: مقایسه این آمار با آمار سال گذشته بیانگر کاهش بیش از 57 درصدی است.

وی با اشاره به اینکه تلفات ناشی از تصادفات رانندگی با اغلب خودروها به عنوان خودروی مورد استفاده از جمله خودروی سواری در 11 ماه سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اضافه کرد: اتوبوس تنها خودرو است که تلفات آن به عنوان خودروی مورد استفاده رشد داشته و از سه مورد در سال گذشته به 10 مورد در سال جاری رسیده است.

وی کامیون و تریلی را دارای  مقام نخست به عنوان خودروی درگیر در بر جا گذاشتن تلفات رانندگی ناشی از تصادفات اعلام کرد.

فروزش آمار تلفات بر جاری مانده از تصادفات رانندگی دو خودروی کامیون و تریلی به عنوان خودروی درگیر را 87 مورد عنوان کرد و گفت: مقایسه این آمار با آمار 11 ماهه سال گذشته نشان از کاهش بیش از 17 درصدی این تلفات دارد.

وی خودروی سواری را با 55 مورد، وانت بار را با 26 مورد در رده‌های بعدی خودروی درگیر در تلفات ناشی از تصادفات رانندگی اعلام کرد و افزود: مقایسه این آمار با آمار 11 ماه سال گذشته نشان از کاهش بیش از 27 و 29 درصدی تلفات این خودروها به عنوان خودروی درگیر در تصادفات دارد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان موتور سیکلت را با 23 مورد در رده بعدی خودروی درگیر در تصادفاتی عنوان کرد که منجر به مرگ افراد شده است.

وی تاکید کرد: مقایسه آمار تلفات موتورسیکلت به عنوان خودروی درگیر در تصادفات منجر به مرگ با آمار 11 ماهه سال گذشته نشان از افزایش بیش از 43 درصدی آن در سال جاری دارد.

فروزش تصریح کرد: تلفات خودروی مینی‌بوس به عنوان خودروی درگیر در تصادفات در 11 ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش بیش از 66 درصدی داشته و از 9 مورد سال گذشته به سه مورد در سال جاری کاهش یافته است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان تعداد تلفات رانندگی در 11 ماهه سال جاری را به نسبت جمعیت 81 نفر زن و 254 نفر مرد اعلام کرد و گفت: مقایسه این آمار با آمار سال گذشته در همین مدت نشان از رشد بیش از پنج درصدی مرگ و میر زنان و کاهش بیش از 12 درصدی آقایان در تصادفات رانندگی دارد.

انتهای پیام/س10


نوشته شده در : جمعه 26 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات