امروز:

چاوز: به زودی به ونزوئلا باز می‌گردم

چاوز: به زودی به ونزوئلا باز می‌گردم

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور ونزوئلا در پیامی به مردم این کشور اظهار داشت در وضعیت سلامتی خوبی به سر برده و طی چند روز آینده به کشور باز خواهد گشت.

خبرگزاری فارس: چاوز: به زودی به ونزوئلا باز می‌گردم

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، "هوگو چاوز"، رئیس‌جمهور ونزوئلا، طی برنامه‌ای تلویزیونی که از هاوانا پخش شد، اظهار داشت در چند روز آینده به ونزوئلا باز خواهد گشت.

چاوز در این برنامه اعلام کرد: من در چند روز آینده به ونزوئلا باز خواهم گشت. وی همچنین افزود وضعیت سلامتی‌اش خوب بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد.

این پیام چاوز پس از اعلام همبستگی و راهپیمایی مردم ونزوئلا با رئیس‌جمهور خود در روزهای گذشته پخش شد. این راهپیمایی در سراسر ونزوئلا برگزار شد و ده‌ها هزار نفر از مردم ونزوئلا در این اعلام همبستگی با چاوز شرکت کردند.

چاوز در پیام خود از مردم ونزوئلا به خاطر مهربانی و بلوغ سیاسی آنها تشکر و اعلام کرد که ونزوئلا یک کشور متفاوت در طول 20 سال گذشته است.

وی همچنین بودجه‌ای برای برنامه‌های اجتماعی تصویب کرد که شامل 50 میلیون دلار در راستای کمک به پروژه‌های کشاورزی و صنعتی و در تلاش برای افزایش تولیدات غذایی ملی است.

برخی از این پروژه‌ها شامل کارخانه فراوری آرد جوکا در "مریدا" و کارخانه غذای کودک در ایالت "باریناس" است. دیگر پروژه‌هایی که شامل این بودجه می‌شوند، برنامه بزرگ ساخت مسکن در کشور، برنامه کار و دانش و پروژه مربوط به دسترسی بیشتر به امکانات ورزشی در سراسر کشور هستند.

هوگو چاوز در پیام خود تاکید کرد: به محض آنکه به خاک ونزوئلا باز گردم، خود را برای مبارزه انتخاباتی سال جاری آماده خواهم کرد.

وی ادامه داد: اطمینان دارم که بار دیگر ریاست دولت را بر عهده خواهم گرفت.

رئیس‌جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد: کمتر از 7 ماه تا یک پیروزی بزرگ زمان باقی مانده است و این یک پیروزی خاطره‌انگیز خواهد بود.

"لویس انریکه ارئو"، یکی از اعضای جنبش جوانان حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا، اظهار داشت: بیش از 8000 نفر از مردم به حمایت از رئیس‌جمهور برخاسته‌اند. ارئو در این رابطه گفت: حمایت از چاوز مهم است، زیرا وی تنها کسی است که توانا، با اخلاق، با وجدان و باهوش است. چاوز متواضع و حامی گروه‌های مختلف است. هیچ فرد دیگری این ویژگی‌ها را ندارد و ونزوئلا به وی نیاز دارد.

وی افزود: جالب آنکه مردم حاضر در راهپیمایی خوشحال بودند و می‌دانستند چرا می‌جنگیم.

میزان محبوبیت چاوز در بین مردم پس از بیماری مجدد و سفر وی به کوبا افزایش یافته است.

چندی پیش "اسکار اسکمل"، رئیس موسسه تحقیقاتی "Hinterlaces" اعلام کرد با توجه به بررسی‌های انجام شده، 52 درصد مردم از هوگو چاوز حمایت می‌کنند و "انریکه کاپریلس"، نامزد مخالفان، تنها 34 درصد آراء را به خود اختصاص داده است.

اسکمل نتایج مطالعه انجام شده را با احتمال خطای 6/3 درصد تایید کرد.

در این بررسی‌ها همچنین تاثیر سلامتی چاوز بر آرای عمومی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

اسکمل در این رابطه اظهار داشت: وضعیت سلامتی هوگو چاوز ارزیابی مثبتی را برای رئیس‌جمهور در پی داشت به گونه‌ای که انتقاد به وی را کاهش داده و حمایت از وی را افزایش بخشید.

رئیس این موسسه تحقیقاتی ادامه داد: این مساله موجب شد روابط عاطفی مردم با رئیس‌جمهور تشدید شده و حمایت از چاوز بنیادی‌تر شود.

به گفته وی، مردم معتقدند که رئیس‌جمهور شرایط آنها را در نظر دارد و همیشه به نیازهای آنها توجه می‌کند.

بعد از اعلام خبر اینکه یک تومور جدید در بدن چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا به وجود آمده است، حمایت مردم از وی افزایش یافته و از 49 درصد به 52 درصد رسیده است. این در حالی است که طی این مدت آرای اپوزوسیون از 37 درصد به 34 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این نظرسنجی، 55 درصد مردم معتقدند که رهبر انقلابی دیگری در کشور وجود ندارد که بتواند روند مداوم و رو به رشد موجود در ونزوئلا را ادامه دهد.

همچنین طبق این تحقیقات، 49 درصد مردم بر این عقیده‌اند که یک نامزد مستقل هیچ شانسی برای انتخابات ریاست جمهوری 7 اکتبر نخواهد داشت.

اسکمل با توجه به نتایج نظرسنجی خاطرنشان کرد: مردم ونزوئلا می‌خواهند که رئیس‌جمهور علیرغم بیماری، فعالیت سیاسی خود را ادامه دهد.

علاوه بر این 71 درصد مردم ونزوئلا بر این باورند که چاوز برای شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری سالم خواهد بود، 54 درصد گفته‌اند که چاوز درباره بهبود سرطانش به آنها حقیقت را گفته و 49 درصد نیز معتقدند چاوز در سلامت کامل است.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که 52 درصد مردم ونزوئلا بر این عقیده هستند که انتخابات ریاست جمهوری باید به تعویق بیافتد و در ماه دسامبر برگزار شود.

انتهای پیام/ت.ص


نوشته شده در : جمعه 26 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic