امروز:

گمرک مرزبان اقتصادی کشور است

ناظر گمرکات گیلان:
گمرک مرزبان اقتصادی کشور است

خبرگزاری فارس: ناظر گمرکات گیلان گفت: گمرک به عنوان یک دستگاه حاکمیتی، مرزبان اقتصادی کشور است.

خبرگزاری فارس: گمرک مرزبان اقتصادی کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، پرویز تقوی عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه گمرک به عنوان یک دستگاه حاکمیتی مرزبان اقتصادی است، اظهار داشت: طبق اظهارات دولت، گمرک دیده‌بان اقتصادی محسوب می‌شود و هشدار دهنده برنامه‌ریزی برای اهداف بلند است.

وی آمایش سرزمین را عمده تحولات گمرک دانست و افزود: گمرک می‌خواهد بخش‌های حاکمیتی خود را واگذار کند و باید کاری کنیم تا مقابله با تحریم‌ها راحت‌تر صورت گیرد.

مدیرکل گمرک انزلی نقش گمرکات استان در بحث صادرات را کمرنگ خواند و بیان کرد: به لحاظ صادرات در رتبه دوازدهم کشور و در بحث تولید کالا رتبه بیست و هفتم هستیم.

وی با تاکید بر افزایش ظرفیت تولید خاطرنشان کرد: رقم فعلی تولید ما ناچیز است و باید این میزان افزایش یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اهمیت دریا بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: امروزه کشورهای صاحب دریا حرف نخست را می‌زنند و 8.3 میلیارد تن کالا از طریق دریا انجام می‌شود.

فرهاد منتصرکوهساری تشکیل مناطق آزاد در کنار بنادر را موجب توسعه کشور دانست و تصریح کرد: توسعه منطقه آزاد انزلی تحول و رونق اقتصادی خوبی را در گیلان ایجاد می‌کند.

وی برنامه‌ریزی برای ایجاد ارزش افزوده را مورد تاکید قرار داد.

نماینده مردم رشت در مجلس نیز در این جلسه راهبرد اقتصادی جمهوری اسلامی را بر اساس چشم‌انداز 20 ساله عنوان کرد و بیان داشت: این راهبرد باید قانونمند و ضابطه‌مند شود تا بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

سید علی آقازاده با اشاره به اینکه تلاش دشمن برای گرفتن فرصت‌ها از ایران است، افزود: آرایش‌های نظامی‌ سیاسی می‌تواند دستاویزی به چشم‌انداز باشد و این امر به منظور پایدار کردن وضعیت اقتصادی است.

وی منطقه آزاد انزلی را نقطه اتکا و کمک به مسایل اقتصادی در صادرات و دور زدن تحریم‌ها دانست و بیان کرد: در گیلان فرصت‌های گردشگری خوبی وجود دارد که می‌تواند نقش بسیار مهمی در تولید و صادرات داشته باشد.

انتهای پیام/آ20


نوشته شده در : دوشنبه 22 اسفند 1390  توسط : ramin h.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات